Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AK Partili Belediye Başkanlarına Talimat: Sokaktan, Çarşıdan Ayağınızı Kesmeyin!

AK Parti Belediye başkanları ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin öncelikli vazifesinin, millete hizmet etmek olduğunu vurguladı.

23.06.2021-14:56 - (Son Güncelleme: 23.06.2021-14:56)

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde AK Partili belediye başkanları ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir araya geldi.

AK Parti Belediye başkanlarına konuşma gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin öncelikli vazifesinin, millete hizmet etmek olduğunun altını çizdi.

2019 tarihinde açıklanmış olan 11 maddeye bağlı kalınmasını vurgulayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti belediye başkanlarının çabasının 2023 seçimlerini de etkileyeceğini belirtti.

ERDOĞAN: SİZLERİN ÇABASI, 2023 SEÇİMLERİNİ DE ETKİLEYECEKTİR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya belediyeciliğinden ziyade daha çok hizmet belediyeciliğine karşı dikkat çekerken, ''Sosyal medya belediyeciliği hizmet belediyeciliğinin yerini alamaz. Bizim öncelikli vazifemiz, milletimize hizmet etmektir. Sizlerden 2019 yılında açıkladığımız 11 maddeye bağlı kalmanızı istiyorum. Sizlerin milletin gönlüne girme çabası, 2023 seçimlerini de etkileyecektir.''

İŞLERİNİZİ YÜRÜTÜRKEN BÜYÜK BİR MEKANİZMANIN PARÇASI OLDUĞUNUZU UNUTMAMANIZ GEREKİYOR

Vatandaşların hayatına dokunan en önemli işlerin bir kısmının halen belediyeler tarafından yürütüldüğünü ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ''Sizlerin işlerinizi yürütürken büyük bir mekanizmanın önemli bir parçası olduğunuzu unutmamanız gerekiyor.'' dedi.

VATANDAŞA KIYMET VERİLMESİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Partili belediye başkanlarından beklentilerini ise şu ifadelerle belirtti: 

''Artık vatandaşlarımız belediyelerden sadece rutin işlerinin görülmesini değil kendisine kıymet verilmesini, saygı duyulmasını bekliyor.

Vatandaşa değer veren, çözüm arayan, gayretli, çalışkan, dürüst bir belediyecilikten bahsediyorum. Çok iyi biliyoruz ki gönülden yapılan her iş bereketlenir. Yüksünerek yapılan hiçbir işten fayda olmaz. Özellikle imar düzenlemelerinde asla şaibeye yer vermeyecek şekilde adil ve açık bir çalışma ortaya koymanız gerekiyor. Aynı şekilde ihaleleri mutlaka şeffaf bir şekilde gerçekleştirin, hatta tüm ihaleleri canlı yayınlayın. Yaptığınız işlerin tanıtımına önem verin. Yerel Yönetimler Başkanlığımız illerimize yönelik çalışmalar yapıyor.'' dedi ve konuşmasına devam etti.

ULAŞILABİLİR BELEDİYE BAŞKANI OLMALISINIZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ''AK Partili belediye başkanı her zaman ulaşılabilir olmalı. Vatandaşın içinde olmalı, sokaktan, çarşıdan ayağını asla kesmemelidir. İcraat yapmadan, eser üretmeden sadece sosyal medya mecralarıyla vatandaşın kalbine girilemeyeceği son dönemde ortaya çıkmıştır. Bizim siyasetteki varlık gayemiz birilerini makam mevki sahibi yapmak değildir. Önceliğimiz, insanlığımıza hizmet etmek Türkiye'nin tamamında adalet ve kalkınmayı temin etmektir.''

VATANDAŞIN DERTLERİ İLE DERTLENMENİZİ RİCA EDİYORUM

''Sizlerin milletimizin gönlüne girmedeki başarısı, 2023'teki cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinin sonuçlarını etkileyecek.

Sizlerden özellikle şehrinizin her bir hanesine ulaşarak sorunları görmenizi, vatandaşlarımızın dertleri ile dertlenmenizi özellikle rica ediyorum.'' dedi.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR