Cumhurbaşkanı Erdoğan yaz ayını gösterdi: Önemli bir ölçüde tamamlamış olacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yılın ikinci Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. ABD'nin F-16 taleplerini olumlu karşılamasını yorumlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör saldırıları hakkında da "Bu sene yaz aylarında Pençe Harekâtı bölgesindeki tahkimatımızı önemli ölçüde tamamlamış olacağız" dedi. İşte detaylar...

12.02.2024-18:48 - (Son Güncelleme: 12.02.2024-20:02) Cumhurbaşkanı Erdoğan yaz ayını gösterdi: Önemli bir ölçüde tamamlamış olacağız

2024’ün ikinci Kabine Toplantısı bugün sona erdi. Toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde çarpıcı açıklamalarda bulundu. Toplantının ana maddesi terör ve ekonomik gelişmeler oldu.

“Buna rağmen Türkiye hedeflerine doğru ilerliyor”

Sözlerine Türkiye’nin turizmde 2023’yılında çok başarılı olduğunu dile getirerek başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan “Bölgemizde yaşanan çatışmalar kesintisiz sürüyor, küresel ekonomideki belirsizlik devam ediyor. Bunlara rağmen Türkiye, hedeflerine doğru ilerliyor. Turizm gelirimiz bir önceki yıla göre yüzde 17 artarak 54 milyar dolara yükseldi. Ülkemize gelen ziyaretçi sayısı 57 milyon kişiyi buldu. 2024 yılı hedefimiz 60 milyon ziyaretçi 60 milyar dolar gelir” dedi.

“Olumlu sonuçlanmasından memnuniyet duyuyoruz”

Alper Gezeravcı’nın ülkeye dönüşü ve F-16 talepleri hakkında da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan “Milli Uzay Programımız kapsamında insanlı uzay misyonunu başarıyla tamamladık. Alper Gezeravcı, ISS'deki deneylerini tamamlayarak ülkemize döndü biz de kendisini kabul ettik. İkinci astronotumuzu da önümüzdeki aylarda yeni deneyler yapmak üzere yörünge altı uçuş için uzaya göndereceğiz. ABD ile bir süredir yürüttüğümüz F-16 talebimizin olumlu sonuçlanmasından memnuniyet duyuyoruz. Türk savunma sanayii artık daha hızlı yol alacaktır” cümlelerine yer verdi.

“Teröristan kurulmasına asla müsaade etmeyeceğiz”

Teröre asla izin vermeyeceklerini ve yapılan mücadelede yaz ayını gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan “Türkiye, uyguladığı terörü kaynağında yok etme stratejisiyle bölücü terör örgütünü dar bir alana hapsetmiştir. Türkiye, güney sınırlarından bir "teröristan" kurmasına müsaade etmeyecektir. Bu sene yaz aylarında Pençe Harekâtı bölgesindeki tahkimatımızı önemli ölçüde tamamlamış olacağız. Terör örgütü mensuplarını nerede bulursak orada kafalarını ezmeyi, bu amaçla oluşturulan altyapıları imha etmeyi sürdüreceğiz. Terörün yok edilmesi, Irak'la hayata geçirmeyi planladığımız Kalkınma Yolu Projesi için de önemlidir” ifadelerini kullandı.

“Türkiye artık bambaşka bir ligin oyuncusu”

İstanbul’a yeni raylı sistem kazandıracağının da müjdesini veren Cumhurbaşkanı Erdoğan “Önümüzdeki aylarda yapacağımız açılışlarla birlikte 4 ayrı proje kapsamında 34 kilometrenin üzerinde uzunluğa ve 18 istasyona sahip raylı sistemi İstanbul'a kazandıracağız. Mahallî idareler seçimlerini ülkemizi tökezletmenin aracı haline dönüştürme hayali kuranların heveslerini inşallah yine kursaklarında bırakacağız. Türkiye artık bambaşka bir ligin oyuncusu” dedi.

Depremzedelere müjdeyi verdi

Son olarak deprem bölgesine 75 bin konutun tesliminin olacağını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan “Depremzede kardeşlerimizi en kısa sürede güvenli, dayanıklı ve huzurlu yuvalarını kavuşturmak için gece gündüz koşturuyoruz. İki ay içinde deprem bölgesinde 75 bin konutun teslimini gerçekleştireceğiz. Bunu takiben her ay 15-20 bin konutu teslim edeceğiz. Yıl sonuna kadar 200 bin evi vatandaşlarımıza teslim etmektir” ifadelerini kullandı.


Abdullah Şaşkın
abdullahsaskin@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal