Cumhurbaşkanı Erdoğan Mansur Yavaş'ı Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı makamına kabul etti.

01.09.2020-16:08 - (Son Güncelleme: 01.09.2020-15:46)Cumhurbaşkanı Erdoğan Mansur Yavaş'ı Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile Cumhurhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir toplantı düzenledi.

Yaklaşık bir saat süren görüşmenin detayı başkentin çözülmesi gereken sorunları oldu.

Daha evvel bu görüşmenin tarihi için planın yapan Mansur Yavaş, belediyenin 11 projesini Cumhurbaşkanı Erdoğan'a aktardı.

Diğer yandan, 20 Ekim'de Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne geçecek olan Ankapark'ın da gündeme geldiği duyuruldu.

Basına kapalı gelişen görüşmenin detayına yönelik açıklama  Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden geldi. Söz konusu açıklama tam olarak şöyledir:

''Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan bugün Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etmiştir.

Toplantıda Başkent Ankara'nın kent sorunları, yapılması planlanan projeler ve kimi alanlarda bürokraside yaşanan tıkanmaların aşılmasına dair başlıklar ele alınmıştır.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Başkanımız Sayın Mansur Yavaş, kentimizin asırlık çınarı MKE Ankaragücü’nün mali sıkıntıları, fuar alanı inşasında yaşanan sorunlar ve Gençlik Parkı’nın yeniden Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne devri konularında görüş alışverişinde bulunmuşlardır.

Görüşmede Sayın Cumhurbaşkanı’na başta su altyapı ve arıtma projeleri olmak üzere önemli projeler hakkında bilgi verilmiştir.

Otobüs kredisi kullanımı, metro projeleri ve yeni yolların açılması gibi başlıklarda ilgili bakanlıklar ve bürokraside yaşanan tıkanmaların aşılması için destek talebinde bulunulmuştur.

Başkanımız Sayın Mansur Yavaş, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Ankara’nın projelerine ve ihtiyaçlarına olumlu yaklaşımları nedeniyle teşekkürlerini sunarak Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nden ayrılmıştır.''

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR