Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Özgür Özel'e yeşil ışık: "Ziyarete geldikleri anda oturur konuşuruz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e kapılarının açık olduğunu belirtirken Rusya Devlet Başkanı Putin'in de Türkiye'ye geleceğini ifade etti. İşte detaylar...

16.04.2024-23:19 - (Son Güncelleme: 16.04.2024-23:19)

Yerel seçim temposu nedeniyle 1,5 ay sonra gerçekleşen Kabine Toplantısı'nın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konutuna kadar gazetecilerle yürüyüş yaptı ve onların sorularını yanıtladı.

“Özgür Özel’e kapımız açık”

Gazeteciler tarafından Erdoğan'a ilk olarak "CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in sizden randevu istediği konuşuluyor. Bu talebe yanıtınız ne olur?" diye soruldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "CHP'nin Genel Başkanı Sayın Özel'e kapımız açık. Ele alacağımız konu başlıklarımız çok, ziyarete geldikleri anda oturur konuşuruz" şeklinde yanıt verdi.

“Onlar da zaten bu işi çözmemizi istiyorlar”

Diplomasi trafiğiniz bayram sonrası bir hayli hareketli, gündeminizde neler var?" sorusuna ise Cumhurbaşkanı Erdoğan “Mesela Tanzanya Cumhurbaşkanı Türkiye'ye gelecek. Tanzanya, Afrika'nın önemli bir ülkesi. Bu nedenle onun Türkiye'ye gelişi çok çok önemli. Onlarla atacağımız adımlar diplomatik konuların yanında yatırımlar açısından da önemli fırsatları barındırıyor. Özellikle Irak tarafı bizim bu ziyaretimize çok önem veriyor. Bu ziyaretle birlikte Türkiye ve Irak olarak münasebetlerimizi farklı bir zemine oturtacağız. Ziyaretimizin gündem başlıklarının en önemlilerinden biri de su meselesi. Su konusunda bizden bazı talepleri oldu, bu konuları çalışıyoruz. Bu konuyu onlarla çözmenin gayreti içinde olacağız. Onlar da zaten bu işi çözelim istiyorlar. Adımlarımızı bu istikamette atacağız. Bir de Türkiye'ye doğalgaz ve petrol akışı konuları var onları da ele almanın gayreti içerisinde olacağız. Bağdat ziyaretimizin ardından dönüşte Erbil'e de bir ziyaret yapabiliriz, oradaki yetkililerle de görüşmeler yapabiliriz. Arkadaşlarımız bu konu ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor” dedi.

Putin Türkiye’ye geliyor!

Rusya Devlet Başkanı Sayın Vladimir Putin'in bir ziyareti söz konusuydu, tarih netleşti mi?" sorusuna da Cumhurbaşkanı Erdoğan “Sayın Putin ile sık sık telefon görüşmeleri gerçekleştiriyoruz. Türkiye ziyareti ile ilgili henüz tarih netleşmedi. Bu konu da inanıyorum ki en kısa sürede netleşecektir” cümlelerini kullandı.

Öğretmen atamaları olacak mı?

Öğretmen ataması söz konusu mu?" sorusuna ise Cumhurbaşkanı Erdoğan “Öğretmen atamaları fazla uzamayacak yakında bir miktar atama yapacağız. Ancak şimdi rakam vermek doğru olmaz Milli Eğitim Bakanımız konuyu çalışıyor” dedi.


Abdullah Şaşkın
abdullahsaskin@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal