Cumhurbaşkanı Erdoğan Burhan Kuzu'nun Cenazesine Katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Burhan Kuzu'nun cenaze töreninde, "Her nefis ölümü tadacaktır. Bu tabii sadece Burhan Hocamız için geçerli değil. Şu anda burada saf tutmuş bulunan bütün Müslümanlar, Müminler için geçerli olan bir hüküm. Bu hükme herkes uyacak.'' açıklamasını yaptı.

02.11.2020-12:05 - (Son Güncelleme: 02.11.2020-12:44) Cumhurbaşkanı Erdoğan Burhan Kuzu'nun Cenazesine Katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Burhan Kuzu'nun cenaze törenine katıldı.

Başkan Erdoğan burada cenaze namazı öncesi kısa bir açıklamada bulundu. 

Koronavirüs nedeniyle vefat eden AK Parti kurucularından ve TBMM Anayasa Komisyonu Eski Başkanı Burhan Kuzu için cenaze töreni düzenlendi.

65 yaşında vefat eden Kuzu'nun Türk bayrağına sarılı naaşı Fatih Camii'ne getirildi.

Cenaze namazına iştirak eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, namaz öncesi şu açıklamayı gerçekleştirdi:

"Her nefis ölümü tadacaktır. Bu tabii sadece Burhan Hocamız için geçerli değil. Şu anda burada saf tutmuş bulunan bütün Müslümanlar, Müminler için geçerli olan bir hüküm. Bu hükme herkes uyacak.

Bunun nerede, ne zaman, nasıl geleceği belli değil. İzmir'de yaşanan hadise ortada. 80'e yakın vefat, bine yakın yaralı var. Böyle bir akıbetle imtihan olacakları belki de akıllarından geçmiyordu. Ama işte geldi ve yakaladı.

Rabbim bizlere iman, Kur'an, İslam üzere ölmeyi nasip etsin. Burhan Hocamız hem nüktedandı hem de az önce hocamın da ifade ettiği gibi gerçekten İstanbul Üniversitesi'nde özellikle davasını bilen bir Anayasa Hukukçusunun olmadığı bir dönemde o davasının bir insanı olarak orada görev yaptı.

Yetiştirdiği öğrencileriyle hep övündü. Doğrusu biz de onunla övündük. Parlamentoda beraber süren bir yolculuğumuz oldu. Daha sonra Cumhurbaşkanlığı makamında danışmanım olarak da görev yaptı. Koronavirüs salgını neticesinde de Burhan Hoca'yı çok kısa sürede kaybettik. Rabbim mekanını cennet eylesin. Ailesine, tüm dava arkadaşlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum.

DNC Medya
DNC Medya
bilgi@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal