17.03.2021-16:27 (Son Güncelleme:25.09.2021-10:30)


1

JESSİCA ALVES

JESSİCA ALVES

Dünyada 'Ken Bebek' olarak tanınan ve geçen yıl geçirdiği operasyonla kadın olmuştu.



2

JESSİCA ALVES

JESSİCA ALVES

Jessica Alves, bu sefer de sosyal medyada yeni göğüslerini sergiledi.



3

Bütün dünyanın dikkatini, 2007 tarihli film ile duyuran genç oyuncu, cinsiyet değiştirdiğini açıklamıştı. Şimdi de ilk kez yeni görüntüsüyle kamera karşısına geçti ve değişen hayatını, duygularını anlatan bir röportaj verdi.



4

ELLEN PAGE

ELLEN PAGE

2007 yılında kamera karşısına geçtiği ve bir yıl sonra da kendisine Oscar adaylığı getiren Juno adlı filmle tanınan Kanadalı oyuncu Ellen Page, bir süre önce cinsiyet değiştirip Elliot adını almıştı. 34 yaşındaki oyuncu, bu sürecin ardından ilk röportajını da Time dergisine verdi. Kapak için de objektif karşısına geçen Elliot Page, "Tamamen kendim gibi oldum" diye konuştu.,



5

Sinema dünyasında tanındığı adıyla Ellen Page, cinsiyet değiştirdikten sonraki adıyla Elliot Page, bu sürece nasıl geldiğini de anlattı röportajda. Oyuncu, kendini ilk kez 9 yaşındayken, sonunda saçını kısacık kestirebildiğinde erkek gibi hissettiğini söyledi. Page "Kendimi erkek çocuğu gibi hissettim. Bir erkek çocuk olmak istiyordum. Anneme bir gün bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini sorardım" diye konuştu. Elliot Page, bu röportaj ile Time dergisinin kapağında yer alan ilk cinsiyet değiştirmiş kişi oldu.



6

MELEK ERKOÇLAR

MELEK ERKOÇLAR



7

MELEK ERKOÇLAR

MELEK ERKOÇLAR

Rüzgar Erkoçlar'ın 2013'te olduğu cinsiyet değiştirme ameliyatı magazin gündemine damga vurmuştu. Rüzgar Erkoçları’ın kız kardeşi de cinsiyet değiştirdi.



8

Görkem Batu Erkoçlar

Görkem Batu Erkoçlar

Rüzgar Erkoçlar’ın cinsiyet değiştirme ameliyatından bir yıl sonra kız kardeşi de cinsiyet operasyonu geçirerek adını Görkem Batu verdi.



9

SELİN CİĞERCİ

SELİN CİĞERCİ



10

BÜLENT ERSOY

BÜLENT ERSOY

Türk müziğinin Diva'sı olarak bilinen Bülent Ersoy, 1981'de Londra'da geçirdiği cinsiyet geçiş ameliyatıyla kadın olmuştu. Ancak ardından Ersoy için zorlu süreç başlamış, Türkiye'de henüz cinsiyet değişikliği tanınmadığı için Ersoy, 8 yıl sahnelerden uzak kalmak zorunda kalmıştı.



11

NESLİHAN DOĞRUSÖZ

NESLİHAN DOĞRUSÖZ

İşte Benim Stilim programıyla ekranlarda görmeye başladığımız Neslihan Doğrusöz, geçtiğimiz aylarda cinsiyet geçiş sürecini başlatmıştı.



12

DEVRAN ÇAĞLAR

DEVRAN ÇAĞLAR

Sesiyle 80'li yıllara damgasını vuran ve geçtiğimiz günlerde ne yazık ki hayatını kaybeden Devran Çağlar da 2000'li yılların başında cinsiyet geçiş ameliyatı olmuştu.



13

RÜZGAR ERKOÇLAR

RÜZGAR ERKOÇLAR

Nil Erkoçlar olarak ekranda görmeye başladığımız Rüzgar Erkoçlar da geçtiğimiz yıllarda geçirdiği cinsiyet geçiş ameliyatından sonra, ismini Rüzgar olarak değiştirmişti. Şu an Rüzgar Erkoçlar'ın Tuğba Erkoçlar ile mutlu giden bir evliliği var!



14

AYTA SÖZERİ

AYTA SÖZERİ

Ekranlarda sık sık karşımıza çıkan ve sempatikliğiyle gönlümüzde taht kuran Ayta Sözeri de gençliğinde cinsiyet geçiş ameliyatı geçiren isimlerden.



15

EMEL AYDAN

EMEL AYDAN



16

BEREN GÜNEY

BEREN GÜNEY



17

AYBİKE ESİN TUMLUER

AYBİKE ESİN TUMLUER