CHP Genel Başkanı ve Lütfü Savaş arasındaki kritik görüşme sona erdi: İlk açıklama geldi

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş arasında gerçekleşen kritik görüşme tamamlandı. Hatay'da yeniden aday gösterilmesiyle bazı çevrelerden tepki çeken Lütfü Savaş'ın CHP Genel Başkanı ile görüşmesi, CHP Genel Merkezi'nde gerçekleşti. Görüşme, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, Genel Sekreter Selin Sayek Böke ve Hatay İl Başkanı Hakan Tiryaki'nin de katılımıyla gerçekleşti.

19.02.2024-16:04 - (Son Güncelleme: 19.02.2024-17:37) CHP Genel Başkanı ve Lütfü Savaş arasındaki kritik görüşme sona erdi: İlk açıklama geldi

Yaklaşık 1 saat süren görüşmenin ardından Lütfü Savaş, CHP Genel Merkezi'nden ayrıldı. Görüşmenin detayları hakkında herhangi bir açıklama yapılmazken, Lütfü Savaş'ın adaylık süreci ve CHP içindeki konumuyla ilgili gelişmeler yakından takip ediliyor.

Lütfü Savaş’tan Özgür Özel görüşmesinin ardından ilk açıklama

CHP lideri Özgür Özel ile gerçekleştirdiği görüşme sonrasında Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'tan açıklama geldi. Savaş, CHP Hatay İl Başkanlığı önünde toplanan kalabalığı telefondan arayarak, "Herkese selam söyle, yarın çok daha büyük bir mitingde açıklamalarımız olacak. Şu anda çok daha fazla bir şey söylemek doğru değil. Yarın hep birlikte ne yapacağımızı Hatay halkıyla paylaşacağız" diye seslendi.

CHP lideri Özgür Özel, Now TV'de katıldığı canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Özel'e, CHP tarafından tekrar aday gösterilen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın adaylığından vazgeçilip geçilmediğine yönelik soru yöneltilmişti. Özel, bu konuda şunları söyledi:

 "Hatay'da yaşananları çok dikkatli analiz ediyoruz. Bazı yerde bir, bazı yerde iki anket yaptık, Hatay'da beş anket yaptık. 'Çok anket yaptık, Lütfü Savaş'ı aşan bir alternatif geliştiremedik' dedim. Adana ve Mersin adaylarını belirlerken, Hatay'ı atamamak zafiyet yaratacaktı, atadık. Ölçmelere devam ettik, Hatay'a gittiğimde 'Vatandaşın sesini duyduk' dedim. 'Yeni anketler yapacağız' dedim. Son ana kadar en doğru adayı belirlemek için anket yaptık. Cumartesi günü gece anket geldi. Lütfü Bey'i aradık, ulaşamadık. Dün sabah görüşemedik. Bugün birazdan Sayın Lütfü Savaş ile konuşacağım, elimdeki anketi Lütfü Bey ile paylaşacağım."

Ceren Pekşen
cerenpeksen@haber365.com
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal