Çekya Başbakanından Mülteci Açıklaması

Çekya Başbakanı Andrej Babis, mültecilere ilişkin her şeyden önce Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile konuşmak gerektiğini belirtirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mültecilere nasıl yardım edilebileceği konusunda somut plana sahip olduğunu belirtti.

23.09.2019-14:17 - (Son Güncelleme: 23.09.2019-14:16)

Çekya Başbakanı Andrej Babis, mültecilere ilişkin her şeyden önce Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile konuşmak gerektiğini belirtti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mültecilere nasıl yardımcı olabileceği konusunda smut planlara sahip oldunu açıkladı.

Çekya Başbakanı Andrej Babis Alman Die Welt gazetesine verdiği röportajda Avrupa'daki siyasetçilerin mültecilerin kota ile ülkelere dağıtılmasını savunduğunu vurgularken, bu durumu kabul etmeyeceklerini açıkça dile getirdiğini belirtti.

Düzensiz göç konusunda dayanışma içinde olduklarını ve maddi olarak yardım ettiklerini belirten Çekya Başbakanı Andrej Babis, burada öncelikle insan kaçakçılarıyla mücadele edilmesi gerektiğini vurguladı.

Göçmenlerin evlerinde kalmaları için onlara ülkelerinde yardımda bulunmak gerektiğine vurgulayan Babis, ""Hedef sığınmacıların evine dönmesi olması lazım. Sadece Türkiye'de bulunanlar değil, Avrupa'da olanlar da. Bunu başarmak için her şeyden önce Cumhurbaşkanı Erdoğan ile konuşmamız lazım. Onun mültecilere nasıl yardım edilebileceği konusunda somut planı var." açıklamasında bulundu.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR