C Vitamini Geniz Akıntısını Sonlandırıyor!

Geniz akıntısını evde bitkisel çözümlerle sonlandırmak mümkündür. Peki, geniz akıntısı bitkisel yollarla nasıl durdurulur? Geniz akıntısına ne iyi gelir? Detaylar haberimizde...

05.11.2019-09:41 - (Son Güncelleme: 22.10.2021-10:18)

Geniz akıntısını evde bitkisel çözümlerle sonlandırmak mümkündür. Peki, geniz akıntısı bitkisel yollarla nasıl durdurulur? Geniz akıntısına ne iyi gelir? C vitamini nelerde var? C vitaminin faydaları nelerdir?

GENİZ AKINTISINA NE İYİ GELİR?

Elma sirkesi: Geniz akıntısını azaltan en etkili yöntemlerden biri elma sirkesidir. Akıntıyı geçirmek için yapmanız gereken şeyin çok pratik bir yöntemi var. Yapmanız gereken 1 yemek kaşığı elma sirkesini bir bardak su ile karıştırmak. Bu karışımı gargara yaparak geniz akıntısını geçirebilirsiniz.

Sarımsak: Geniz akıntısı için sarımsak bir mucize besindir. Doğal bir antibiyotik olan sarımsak geniz akıntısına iyi bir çözüm sunmaktadır. Buna ek olarak sarımsak sinüsleri de açmaktadır.  Günlük olarak bir diş sarımsak tüketmeniz geniz akıntısının karşında en etkili çözüm yöntemlerden biridir.

C vitamini: C vitamini tüketimi geniz akıntısını geçirmekte doğal bir ilaçtır. Portakal suyu olmak üzere C vitamini yüksek meyve ve sebzeler bağışıklık sistemini hızla güçlendirerek geniz akıntısının önüne geçmektedir.

C VİTAMİNİ NELERDE VAR?

- Portakal, mandalina, greyfurt, kivi, ananas, çilek ve daha birçok taze meyve

- Roka, maydanoz, marul gibi yeşillikler

- Brokoli, lahana, ıspanak gibi sebzeler

- Kırmızı ve yeşil biber

- Taze kuşburnu

- Domates

- Limon

C VİTAMİNİN FAYDALARI NELERDİR?

- Kronik hastalıklara yakalanma riskini azaltır.

- Gut hastalığının gelişim riskini de önemli ölçüde azaltmaktadır

- Demir emilimini artırarak kansızlığı önlemektedir.

- Bilişsel fonksiyonları güçlendirerek unutkanlık problemini çözer.

- Bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal