Burdur’da Kaybolan Otizmli Kerim Hastanede Tedavi Altına Alındı

Burdur’da kayıp olan otizmli Kerim tedaviye alındı. Altınyayla ilçesinde kozalak toplamak için çıktığı ormanlık alanda kaybolan otizmli işitme ve konuşma engelli Kerim Can Güney, ekipler tarafından bulununca Gölhisar Devlet Hastanesinde tedaviye altına alındı.

04.05.2021-17:03 - (Son Güncelleme: 04.05.2021-17:03)Burdur’da Kaybolan Otizmli Kerim Hastanede Tedavi Altına Alındı

Burdur’un Altınyayla ilçesine bağlı Asmabağ köyünde kozalak toplamak için çıktığı ormanlık alanda kaybolunca 46 saat sonra 5 kilometre mesafede sağ olarak bulunan 10 yaşındaki Kerim Can Güney, Gölhisar Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı. 

Asmabağ köyünde dere kenarında bulunan ve deredeki su ile hayatta kalmayı başardığı öğrenilen Kerim Can Güney’in vücudunda su kaybı olduğu ve sıvı takviyesi yapıldığı belirtildi. 

SIVI KAYBI BULGULARI VARDI 

Gölhisar Devlet Hastanesi Başhekimi Ramazan Öztürk, ‘Hastamızı acil serviste karşıladık. 48 saat doğa ortamında bulunmuş. Genel durumu geldiğinde iyiydi. Biraz sıvı kaybı bulguları vardı. Sıvı replesman tedavisi uyguladık. Şuan genel durumu iyi. Yarın tahlilleri tekrar edeceğiz. Duruma göre yarın taburcu edebiliriz’ dedi.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal