Burak Yılmaz Beşiktaş gerçeklerini açıkladı: İdmana çıkmayan oyuncular vardı

Beşiktaş’ta kısa süren teknik direktörlük görevinden istifa eden Burak Yılmaz, siyah beyazlı takımda geçirdiği sürede yaşadıklarını açıkladı. Genç çalıştırıcının sözleri deprem etkisi yarattı. İşte detaylar…

14.11.2023-11:13 - (Son Güncelleme: 14.11.2023-17:25)

Beşiktaş’ta Şenol Güneş’in takımdan ayrılması sonrası takımın başına getirilen Burak Yılmaz, çıktığı 6 maçın ardından görevini Rıza Çalımbay’a bırakmıştı. Genç teknik adam siyah beyazlı takımda geçirdiği sürede yaşadıklarını anlattı.

Milliyet'ten Attila Gökçe'ye konuşan Yılmaz, çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Burak Yılmaz'ın Aboubakar ile ilgili sözleri ise dikkat çekti.

İşte Burak Yılmaz'ın açıklamaları;

İdmana çıkmayan oyuncular vardı

"Futbolcularda inanılmaz bir vurdumduymazlık dikkati çekiyordu. Ülkesinden misafiri gelmiş yabancı oyuncumuz, o gün idmana çıkmayıp kafeteryada oturabiliyordu. İsteksiz, gönülsüz çalışanlar da vardı."

Burak Yılmaz Beşiktaş Açıklama

Aboubakar alacağından dolayı oynamamış

"Araştırınca öğrendim ki bizim Kamerunlu golcümüz, 4 ay sonraki alacağının ödenmesi için ısrar ediyormuş. Ödeme yapılmayınca ağrılarının da devam ettiğini söylediler. Ama hayır, bilimi araya koyarak dedikodu yapmak istemiyorum. Takdirini Beşiktaşlı yöneticilere bırakıyorum..."

Eric Bailly Tayfur Bingöl olayı

"Anında tepki koymam hata olabilir. Ertesi gün de sorun giderildi. Barış sağlandı. Ama ben, o günkü davranışımdan pişmanlık duymuyorum."

Keşke gelmeseydim diyorum

"Beşiktaş takımında beklemediğim tablolarla karşılaştım. Şenol Hocamızın gergin ve asabi halleri, oyuncularla ve bizimle konuşurken seçtiği üslup beni çok şaşırttı. Bu deneyleri de dağarcığımda saklayacağım. Ancak gücüme giden şeyler de var: Sayın Başkan’la konuşurken sıra para hesabına gelince Beşiktaş’la böyle bir alış verişe girmeyeceğimi söyledim. Ama Hırvat yardımcılarım için hak ettikleri ödemenin yapılmasını rica ettim. Buradan onlara da teşekkür ediyorum. Özetle içten içe ‘Keşke gelmeseydim’ diyorum ama Beşiktaş’tan kaçamazdım. Ben Başkanımız Ahmet Nur Çebi ile konuşmayı tamamlayıp kulüpten ayrılırken, 5 dakika içinde Rıza Hoca’nın geldiğini öğrendim. Böyle tablolara da alışmak lazımmış, ben bilemedim."

Kürşat Muratcan Kılıç
kursat@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal