Bülent Uygun: 'Abdest Alarak Koronavirüsten Korunuyoruz'

Yukatel Denizlispor teknik direktörü Bülent Uygun, günde 5 defa abdest aldıkları için virüsten korunduklarını söyledi.

11.03.2020-16:04 - (Son Güncelleme: 11.03.2020-15:59)Bülent Uygun: 'Abdest Alarak Koronavirüsten Korunuyoruz'
Süper Lig'de son 2 karşılaşmasından 4 puan elde eden Yukatel Denizlispor, hafta sonu sahasında yapacağı Gençlerbirliği karşılaşmasının hazırlıklarını devam ettirirken, teknik adam Bülent Uygun oyuncularına koronavirüs ikazı yaptı.

Ekipten dünyayı korkutup ilk defa dün yurdumuz da ortaya çıkan salgına karşı dikkat etmelerini isteyen deneyimli teknik direktör, "Koronavirüse karşı doktorlar günde en az 3 kez ellerin dirseklere kadar yıkanmasını söylüyorlar. Günde 5 vakit yıkandığımız Müslüman bir ülkeden bahsediyoruz. O yüzden ağzımızı ve burnumuzu temizliyoruz" sözlerini söyledi.

"Yurt dışına giden oyuncularımız için özel maskeyle dezenfektelerini yaptık" diyen Bülent Uygun, "Kendilerine, 'Eş, dost, akrabayla fazla samimi olmaya gerek yok, uzaktan selam verin, birbirinize selamlarınızı uzaktan verin' diye uyarılarımızı yapıyoruz. Özellikle oyuncularımıza bağışıklık sistemini güçlendiren vitamin takviyesi yaptık. Kendilerinde herhangi bir rahatsızlık hissedenlerin durumlarını bize bildirmesini istedik. Türkiye'de de bir vakaya rastlanmış durumda. Tüm dünyaya yayılan bir virüs Türkiye'ye gelmeseydi ayıp olurdu. Hoş gelmedi, inşallah kimseye bir şey olmaz. Devletimiz inanılmaz derecede önlemler alıyor. Allah'ım ölüm yaşatmasın" ifadelerini kullandı.

'Karşılaşmalar Seyircisiz Yapılsın'

Bu dönemde gerekirse futbol maçlarının taraftarsız yapılabileceğini söyleyen Bülent Uygun, "İnsan sağlığı hepimiz için önemli. Gerekirse maçların seyircisiz oynanmasının bir mahzuru yok. Biraz da hasret, özlem duyarız. Statlar daha çok dolar. Muhteşem, 30-40 biner kişilik statlarımız var. İnsanlarımız maç izlemeye gelmiyor. Onlar da haklı. Bazen güzel futbol izlemek, o heyecanı yaşamak istiyorlar. Bu süreçte böyle bir karar olursa, tabii ki insanların sağlığı açısından önemlidir. Biraz da bizim seyircilerimizin futbolu özlemesi açısından önemli olur. Televizyonda yayıncı kuruluş o kadar para veriyordu, bunun da karşılığında biraz sitemkârdı. Biz de dekoderleri alırız, biraz da o artar, yayıncı kuruluşun seneye çekilmek gibi bir derdi kalmaz" diye konuştu.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR