Bodrum'da hayat felç oldu: 4 kişi evde mahsur kaldı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, kuvvetli sağanak yağışın ardından tıkanan derenin çevresindeki ev ve yolları su basınca vatandaşlar mahsur kaldı. Ekipler, mahsur kalanları kurtardı ve evi tahliye etti. İşte haberin detayları...

08.12.2023-16:46 - (Son Güncelleme: 08.12.2023-17:31)

Ülke genelinde artan sağanak yağışlar bölge bölge hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor.

4 kişi ile bir kedi mahsur kaldı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde sabah saatlerinde beri etkili olan kuvvetli sağanak nedeniyle Bitez Mahallesi'nden geçen dere taştı. Bölgedeki bazı evlerin bahçeleri suyla dolarken bir evin demir kapısı kırıldı. Kırılan kapıdan bahçeye dolan yağmur suları nedeniyle evdeki 4 kişi ile bir kedi mahsur kaldı. İhbar üzerine bölgeye gelen itfaiye ve polis ekipleri mahsur kalan vatandaşlar ile kediyi kurtardı.

Bodrum

Pazar esnafının ürünleri ıslandı

Kuvvetli sağanak nedeniyle bazı caddelerde yoğun su birikintileri oluştu. Sürücüler ve vatandaşlar bu alanlardan ilerlemekte zorluk çekti. Öte yandan Konacık Mahallesi'ndeki açık pazar yerinde esnaf ve vatandaşlar zor anlar yaşadı. Tentelerden akan yağmur suları nedeniyle bazı pazar esnafının ürünleri ıslandı. Gümbet Mahallesi'nde de bir ağaç ve aydınlatma direği devrildi. Trafiğe kapanan yolun açılması için çalışma başlatıldı. Belediye ekipleri de sıkıntı yaşanabilecek alanlarda tedbir almaya çalıştı.

Bodrum

(AA)


Mihrab Kurt
mihrabkurt@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal