Bill Gates İnsanlara Çip Takılacağı İddialarını Cevapladı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemi sürecinde sosyal medyada yayılan komplo teorileriyle ilgili konuşan Bill Gates, teoriler karşısında şaşkınlık duyduğunu belirtti.

27.01.2021-16:46 - (Son Güncelleme: 27.01.2021-16:46)Bill Gates İnsanlara Çip Takılacağı İddialarını Cevapladı

Koronavirüs salgınının tüm dünyayı etkisi altına aldığı günden bu yana salgının kaynağı ve salgınla mücadele eden isimlerin amaçlarına yönelik milyonlarca teori üretilmiş ve bu teoriler sosyal medyalar üzerinden yayılmıştı.

ÇİP YERLEŞTİRME TEORİSİ

Ortaya atılan bu teoriler arasında ABD'nin ileri gelen bulaşıcı hastalıklar uzmanı Anthony Fauci ve Gates'in, salgını insanları kontrol etmek amacıyla yarattıkları, salgından maddi çıkar elde etmek istedikleri ve aşıları kullanarak insanları takip edebilecek mikroçipleri vücuda yerleştirecekleri de yer alıyordu.

SALGININ YARATTIĞI KORKUYA BAĞLADI

Gates, Reuters'a yaptığı açıklamasında, kendisi ve Fauci ile ilgili ortaya atılan ‘çılgın komplo teorilerinin’ ölümcül salgının neden olduğu korku ortamından ileri geldiğini söyledi.

Sosyal medyanın hayatımızda çok fazla rolü olduğundan bahseden Gates, komplo teorilerinin de bu nedenle yayıldığını düşündüğünü belirtti.

‘YAKIN ZAMANDA BİTECEĞİNİ UMUYORUM’

Gates, ‘Bu teorilerde benim ve Dr. Fauci'nin adının geçeceğini kimse tahmin edemezdi. Bundan dolayı şaşkınlık duyuyorum ve yakın zamanda biteceğini umuyorum’ ifadelerini kullandı.

MÜCADELE İÇİN KAYNAK SAĞLADI

Microsoft'un yönetim kurulu başkanlığından 2014 yılında ayrılan Gates, Bill ve Melinda Gates Vakfı’ndan Kovid-19’la küresel anlamda mücadele edilebilmesi için en az 1.75 milyar dolarlık kaynak sağlamıştı.

‘İNSANLAR BUNA GERÇEKTEN İNANIYOR MU?’

İnsanların bu teorilere inanmış olmasına şaşıran Gates, ‘Bu konuda gerçekten araştırma yapmalı ve insanların davranışlarına nasıl etki ettiğini ve bunu azaltmak için neler yapabileceğimizi anlamalıyız’ diye konuştu.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR