Bilim Kurulu Üyesi Kısıtlamaların Esnetileceği Tarihi Açıkladı

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, çıktığı canlı yayında kısıtlamaların esnetileceği tarihi açıkladı.

13.01.2021-23:55 - (Son Güncelleme: 13.01.2021-23:56)Bilim Kurulu Üyesi Kısıtlamaların Esnetileceği Tarihi Açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın bugün akşam saatlerinde Bilim Kurulu üyeleri ile birlikte aşı olmasının ardından milyonlarca vatandaş kısıtlamaların ne zaman kalkacağını merak ediyordu.

Konu ile ilgili çıktığı canlı yayında açıklamalarda bulunan Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, yeni normalkurallar çerçevesinde bir hazırlık içine girilmesi gerektiğini belirterek, Risk grubundaki büyüklerimizi aşılarsak şubatta rahatlayabiliriz' dedi.

'KAFELER VE RESTORANLAR NE ZAMAN AÇILACAK'

Geçtiğimiz hafta kafe ve restoranların 15 Ocak'ta açılacağı iddia edilmişti. Söz konusu iddialarla ilgili Prof. Dr. Ateş Kara yaptığı açıklamalarda, 'Bizim öncelikle birkaç parametreyi birlikte değerlendirmemiz gerekiyor. Bir an evvel kendimizi, kontrollü ve yeni normal kurallar çerçevesinde bir normale dönüşe hazırlamamız gerekiyor. Özellikle çocuklarımızın okulları, gençlerimizin üniversiteleri ve ekonomik yaşamın devamı için aynı şekilde hazırlanmamız gerekiyor. Öncelikle bizim temel amacımız sağlık ve olmazsa olmazımız kayıplarımızı azaltmak. Ama hemen bunun arkasında bir planlamanın olması gerekiyor. O bakımdan aşılar çok önemli. Özellikle kayıplarımızı hızla azaltabilirsek, risk grubundaki büyüklerimizi aşılarsak şubatta rahatlayabiliriz' ifadelerini kullandı.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR