Beyaz Saray'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklaması!

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Joe Biden'ın "ortak bir noktada" telefon görüşmesi yapacağını söyledi.

05.03.2021-23:07 - (Son Güncelleme: 05.03.2021-23:07)Beyaz Saray'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklaması!

Psaki, Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısı sırasında, Biden'ın neden hâlâ Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirmediğine ilişkin kendisine yöneltilen soruyu yanıtladı.

Biden'ın hala araması gereken birçok dünya lideri olduğunun altını çizen Psaki, "Biden, gelecek hafta ve aylarda bu görüşmeleri yapacaktır. Bir noktada Erdoğan ile de görüşeceğinden eminim" açıklamasında bulundu.

"8 LİDER İLE BU KONUDA KONUŞTUK"

Psaki, ABD'nin, Suriye'de İran destekli gruplara saldırısından önce Kongre üyelerini yeterince bilgilendirmediği konusunda yöneltilen eleştirilere de yanıt verirken, "Önce Kongredeki birçok komite ve grubu temsil eden 8 lider ile bu konuda konuştuk. Ardından da gerekli bilgilendirmeleri yaptık" ifadesini kullandı.

"TÜM HUKUKİ SÜREÇ VE İNCELEMEYİ YAPTIK"

Psaki, "Suriye'deki hava saldırıları konusunda tabii ki tüm hukuki süreç ve incelemeyi yaptık. Bu saldırı konusunda hukuki haklarımız olduğundan eminiz. Bu saldırı, denizaşırı ülkelerde görevli ABD askeri personelinin nefsi müdafaasıydı" diye konuştu.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR