Beşiktaş'ın yeni başkanı Hasan Arat mazbatayı aldı: Yeni kararları tek tek açıkladı

Beşiktaş'ın yeni başkanı Hasan Arat, Tüpraş Stadyumu'nda mazbatasına kavuştu. Arat, yapılan tören sonrasında da çarpıcı açıklamalarda bulundu.

05.12.2023-11:31 - (Son Güncelleme: 05.12.2023-11:31) Beşiktaş'ın yeni başkanı Hasan Arat mazbatayı aldı: Yeni kararları tek tek açıkladı

Süper Lig devi Beşiktaş'ın geçtiğimiz pazar günü yapılan olağanüstü genel kurulunda Serdar Adalı ile yapılan başkanlık yarışını kazanan ve siyah beyazlı kulübün başkanlığına seçilen Hasan Arat ile yeni yönetim kurulu, Tüpraş Stadyumu’nda düzenlenen törenle mazbatalarını aldı.

Arat, yapılan tören sonrası çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"Bu iş bitmiştir"

Bir daha Akatlar'da kongrenin yapılmayacağını dile getirerek sözlerine başlayan Arat "Seçim bitmiştir, herkes artık seçimi pazar gününde bırakmalıdır. Biz bir aileyiz, hep birlikte olacağımızı pazar akşamı tüm dünyaya hissettirdik. Muhteşem bir katılım oldu. Çok büyük zorluklarla beklediler kongre üyelerimiz. Bir daha Akatlar'da kongre yapılmayacak. Bu iş bitmiştir. Beşiktaşlıya en layık yer neresiyse orada yapacağız. Divan Kurulu toplantılarını da Beşiktaş'ın şanına şerefine yakışır şekilde, yakışır yerde yapılacak" dedi.

Yetkiyi eski Beşiktaşlılara bıraktı

Beşiktaş'ı Beşiktaşlılar'ın yöneteceğini söyleyen Hasan Arat "Biz son derece açık ve şeffaf bir yönetim şekli uygulayacağız. Bu seçimde çok güzel şeyler yaşandı. İki adayın taraftarları tribünde karşılıklı Beşiktaş tezahüratları yaptılar. Beşiktaş'ı, Beşiktaşlılar yönetecek dedik. Milli sporcularımızı yönetim kurulumuza aldık. Samet kaptan, Feyyaz Uçar ile birlikte çalışacak ve tüm yetki onların olacak" cümlelerine yer verdi.

"Serdar Adalı 'Memnuniyetle' dedi"

"Biraz önce Serdal Adalı ile telefon konuşması yaptım ve kendisinin yönetim kurulu listesinde olan arkadaşlardan faydalanmak istediğimizi söyledim. 'Memnuniyetle' dedi. Bugünden itibaren Adalı yönetimindeki arkadaşlarla görüşeceğiz. Kimden nasıl faydalanabiliriz, ne projeler var. Bir bütünüz. Beşiktaş kucaklaşacak. Artık kucaklaşma dönemi geldi. Süremizin kısa olduğunu biliyoruz ama hiç fark etmez, Beşiktaş'a bir gün bile hizmet etmek onurdur."

Çebi'ye teşekkür etti

Beşiktaş'ın büyüklüğünden bahseden yeni başkan Arat "Ahmet Nur Çebi ve ailesine büyük bir şükran borçlu olduğumuzu belirtmek istiyorum. Taraftarlarımız rahat olsunlar ve çekişme içinde olmadığımızı herkes görsün. Türkiye pazar günkü kongrede Beşiktaş'ın büyüklüğünü gördü. Bize bu şerefli görevi teslim eden tüm Beşiktaşlılara şükranlarımı sunuyorum" ifadelerini kullandı.

Öte yandan Beşiktaş Başkanı Hasan Arat, yönetim kurulu üyelerinin görev dağılımını açıkladı. 

İkinci Başkan: Hüseyin Yücel

Asbaşkan: Onur Göçmez

Asbaşkan: Mete Vardar

Genel Sekreter: Dr. Cüneyt Sezgin

Uluslararası İlişkiler ve Kartal Yuvası'ndan Sorumlu: Yalçın Ayaydın

Hukuk Kurulu Başkanlığı: Av. Altın Mimir

Finansman ve A.Ş'den Sorumlu: Kaan Şakul

Futbol Şubesinden Sorumlu ve Futbol Basın Sözcüsü: Feyyaz Uçar

İletişimden Sorumlu: Prof. Dr. Işıl Zeybek

Kulüp İçi İlişkilerden Sorumlu: Ekrem Keçoğlu ve Kadir Kılıç

Tesislerden Sorumlu: Çağlayan Tuğal

Kamu İlişkileri: Burak Aslan

Abdullah Şaşkın
abdullahsaskin@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal