Beşiktaş, Atiba'ya Yapılan Irkçılığa Sert Tepki

Süper Lig'in 33 haftasında oynanan Beşiktaş - Alanyaspor maçının yankıları sürmeye devam ediyor. Son olarak Beşiktaş'ın Kanadalı futbolcusuna rakip takım taraftarlardan gelen ırkçı saldırıya maruz kaldı.

08.04.2021-15:54 - (Son Güncelleme: 08.04.2021-15:54)Beşiktaş, Atiba'ya Yapılan Irkçılığa Sert Tepki

Alanyaspor maçında 3 gole de katkı yapan Beşiktaş'ın tecrübeli futbolcusu Atiba Hutchinson için maçı sonrasında sosyal medyadan ırkçı saldırıda bulunuldu. Beşiktaş İletişim ve Medya Sorumlusu Erol Kaynar, Atiba'ya ve ailesine ırkçı saldırıda bulunanlar hakkında hukuki işlemlerin başlatıldığını açıkladı.

Süper Lig'in 33. haftasında sahasında Alanyaspor'u 3-0 mağlup ederek liderliğini sürdüren Beşiktaş'ta, bu maçın en ikonik adamlarından birisi olan 39 yaşındaki futbolcu Atiba Hutchinson, maçın en çok konuşulan isimlerinden oldu. 

ATİBA'YA IRKÇI SALDIRI

Ancak futbolcu için iyi yorumlarda bulunanların dışında ırkçı ifadeler kullananlar da oldu. Sosyal medyadan Kanadalı futbolcu için yapılan ırkçı yorumlara Beşiktaş sessiz kalmadı. 

Beşiktaş İletişim ve Medya Sorumlusu Erol Kaynar, kendi sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile Atiba'ya ve ailesine ırkçı saldırıda bulunanlar hakkında hukuki işlemlerin başlatıldığını açıkladı.

Erol Kaynar, böyle ırkçı yorumlar yapanlar için 'Sosyal medyada Atiba'ya ve ailesine ırkçı saldırıda bulunan insan müsveddesi hakkında hukuki işlemler başlatılmıştır. Konunun sonuna kadar takipçisi olacağız! Ve asla peşini bırakmayacağız, kamuoyuna saygı ile duyuruyoruz.' şeklinde sert açıklamalarda bulundu.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR