BDDK'dan herkesi ilgilendiren uyarı: Büyük önem taşıyor!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), vatandaşları dolandırıcılara karşı dikkatli olmaları için uyardı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), son zamanlarda kendilerine ulaşan "dolandırıcılık girişimi" şikayetlerinin ardından vatandaşlara uyarılarda bulundu.

10.11.2023-16:13 - (Son Güncelleme: 10.11.2023-17:29) BDDK'dan herkesi ilgilendiren uyarı: Büyük önem taşıyor!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), son zamanlarda kendilerine ulaşan "dolandırıcılık girişimi" şikayetlerinin ardından vatandaşlara uyarılarda bulundu.

BD

Dolandırıcılara karşı uyarı

BDDK'dan yapılan yazılı açıklamada, ‘’kendilerini BDDK personeli olarak tanıtan kişilerin, kurumun santral numarası olan hat üzerinden arıyor izlenimi verip banka müşterilerinin cep telefonlarına uygulama indirmelerini sağlamak suretiyle dolandırıcılık girişiminde bulunduklarının anlaşıldığı’’ duyuruldu. Açıklamada, dolandırıcılığa maruz kalınmaması için dikkat edilmesi gerektiğinin altı çizilerek şu ifadeler kaydedildi:

"Herhangi bir dolandırıcılık olayına maruz kalınmaması açısından kendilerini BDDK personeli olarak tanıtarak bankacılık işlemlerinde kullanılan kişisel bilgileri isteyen, cep telefonuna uygulama indirilmesini, kullanıcı adı, şifre gibi bilgileri talep eden kişilere kesinlikle itibar edilmemesi, kişisel bilgilerin korunması hususunda azami dikkat ve özenin gösterilmesi büyük önem taşımaktadır." 

Yaren Eryılmaz
yareneryilmaz@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal