Bayraktar TB3’ten bir başarı daha: Rampa kalkış testi tamamlandı

Baykar tarafından yerli ve milli imkanlarla geliştirilen silahlı insansız hava aracı (SİHA), Bayraktar TB3’ün 53. testi de başarıyla tamamlandı.

15.06.2024-10:10 - (Son Güncelleme: 15.06.2024-17:13) Bayraktar TB3’ten bir başarı daha: Rampa kalkış testi tamamlandı

Bayraktar TB3, Türkiye'nin savunma sanayisinde önemli bir başarıya imza attı. Yerli ve milli imkanlarla geliştirilen silahlı insansız hava aracı, son olarak rampa kalkış testini başarıyla tamamladı, bu da projenin önemli bir kilometre taşı olarak kayda geçti.

Rampa kalkış testi tamamlandı

İnternethaber'de yer alan habere göre; Baykar tarafından üretilen Bayraktar TB3'ün test süreci titizlikle devam ediyor. BAYKAR Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Sosyal Medya üzerinden yaptığı açıklamada, TB3'ün 53. test uçuşunda rampa kalkış testini başarıyla geçtiğini ve bu başarının Türkiye'nin savunma sanayisindeki ilerlemesinin bir göstergesi olduğunu vurguladı.

Bayraktar TB3’ten bir başarı daha: Rampa kalkış testi tamamlandı

Bayraktar, testlerin sürekli olarak yapıldığını ve her aşamada teknolojinin sınırlarını zorlayarak daha da ileriye taşıdıklarını belirtti. Baykar'ın yerli üretim kapasitesi ve teknolojiye olan katkılarıyla Bayraktar TB3'ün, ulusal ve uluslararası alanda önemli bir oyuncu olmaya aday olduğunu sözlerine ekledi.


Kürşat Muratcan Kılıç
muratcankilic@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal