Bataklığa Saplanan İneğinin Başından Ayrılmayan Vatandaşın Çağrısı Yürek Burktu

Hakkari'de İran yapımı ünlü "the Cow" filmine sahne olacak benzerlikte bir olay yaşandı. Yüksekova kırsalında ineği bataklığa saplanan bir vatandaş iki geceden beri hayvanın yanından ayrılmıyor.

19.05.2020-15:26 - (Son Güncelleme: 19.05.2020-15:40)

Hakkari'de hayatını hayvancılıkla idame ettiren bir vatandaş bataklığa saplanan ineğinin başında iki geceden bekliyor. Zor durumda olan Mehmet Emin Atasoy adlı kişi tek gelir kaynağı olan hayvanın kurtarılması çağrısında bulundu.

Yüksekova ilçe merkezine 17 kilometre uzaklıkta olan Dedeler köyünde ikamet eden Mehmet Emin Atasoy’a ait inek, Nehir Sazlığı yakınlarında bataklık alanda mahsur kaldı. Söz konusu olayın akşam saatlerinde yaşanması ve aydınlatmanın yetersiz olması nedeniyle Atasoy, gün aydınlanana kadar ineğinin başında bekledi. Günün ilk saatlerinde yardıma gelen köydeki vatandaşların müdahalesi de sonuç vermeyince Atasoy ikinci gece de ineğinin başında beklemeyi sürdürdü.

İNEĞİMİ YALNIZ BIRAKAMIYORUM, LÜTFEN YETKİLİLER BANA YARDIM ETSİN

Koşullarının zor olduğuna işaret eden Atasoy, “Her zaman olduğu gibi inekleri otlamak için bu taraflara gönderiyoruz. Dün akşam üstüydü ineğim gelmeyince merak edip hemen aramaya çıktım. Nehir Sazlığına doğru gittim. Baktım ineğim bataklığa saplanmış. Hemen çıkartmak için itelemeye başladım ama bataklık olduğu için çıkmadı. Mecbur ineğimin başına bir şey gelemesin diye sabaha kadar yanında bekledim. Köyden yardım istedim, sağ olsunlar hepsi geldi yardıma ama maalesef yine çıkartamadık. Her yeri aradık kurtarmak için fakat bataklık olduğu için kimse gelemedi. Şu an çok üzgünüm, bu inek benim evimin tek geçim kaynağıdır. İneğimi yalnız bırakamıyorum, lütfen yetkililer bana yardım etsin” diye konuştu.

"AMCAMI DA BİR TÜRLÜ EVE GÖTÜREMEDİK"

Amcası için yardım çağrısı yapan Galip Atasoy da, “Amcam ineğinin yanında oturmuş ve hayvanı da bataklığa saplanmış durumda. Yardıma geldik bir türlü çıkarmadık. Amcamı da bir türlü eve götüremedik. ‘İneğim çıkmadan ben gelmem’ diyor. İneğini almış 10 bin liraya, şimdi burada kesersek kasaplar bin lira ancak verir. 10 çocuğu var ve geçimini bu inekle sağlıyor. Büyüklerimizden isteğimiz, amcama yardımda bulunsunlar” diye ekledi.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR