Başkan Erdoğan'ın İmzasıyla Onaylanan Karar Resmi Gazete'de Yayımlandı! 31 Aralık'a Kadar Toplu Taşımalar Ücretsiz

1 Ekim tarihinde geçerli olmaya başlayan sağlık çalışanlarına ücretsiz toplu taşıma kararı bugün resmi gazetede duyuruldu.

28.10.2021-13:28 - (Son Güncelleme: 28.10.2021-14:00)

Koronavirüsü 2 yıldır sürmeye devam ederken sağlık çalışanları yoğun görevlerine devam ediyor. Sağlık çalışanlarının bu zorlu süreçteki emekleri paha biçilemez. Bu kapsamdan 1 Ekim itibariyle sağlık çalışanları için geçerli olan toplu taşımalardan ücretsiz yararlanma hakkı getirildi. 31 Aralık'a kadar geçerli olacak olan ücretsiz toplu taşıma kararı bugün Resmi Gazete'de yayımlandı. Cumhurbaşkanı kararıyla sağlık çalışanlarına 31 Aralık'a kadar toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlanma hakkı getirildi.

TOPLU TAŞIMA 31 ARALIK’A KADAR ÜCRETSİZ

Bugün itibariyle Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile toplu taşıma hizmetleri sağlık çalışanlarına 31 Aralık’a kadar ücretsiz olacağı bildirildi. 1 Ekim tarihinde geçerli olmaya başlayan sağlık çalışanlarına ücretsiz toplu taşıma kararı bugün Resmi Gazete'de Başkan Erdoğan'ın imzası ile duyuruldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılmasının önlenmesine yönelik tedbirler kapsamında, sağlık hizmeti veren kamu ve özel sektöre ait tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan personel, ilgili belediye tarafından karar verilmesi şartıyla belediyeler ve bağlı kuruluşları ile bunların kurdukları birlik, müessese, işletme ve şirketlerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden, Başkentray, Marmaray ve İzban seferlerinden 31 Aralık 2021'e kadar ücretsiz yararlanabilecek. Söz konusu karar, 1 Ekim tarihinden geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal