Başkan Erdoğan: Ramazan Ayında Rakamlarımızı Düşürmeyi Amaçlıyoruz

Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs (kovid-19) önlemlerine değinerek, "Amacımız ülkemizi Ramazan ayında dinlendirerek bayram sonrasına hazırlamak. Ramazan ayında rakamlarımızı düşürmeyi amaçlıyoruz, önceliğimiz sağlık" dedi.

07.04.2021-17:06 - (Son Güncelleme: 07.04.2021-17:06)Başkan Erdoğan: Ramazan Ayında Rakamlarımızı Düşürmeyi Amaçlıyoruz

Başkan Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nın peşinden Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'na katılım sağladı. Cumhurbaşkanı, toplantıda kritik açıklamalarda bulundu.

Tüm dünyada hayatı zorlaştıran koronavirüs salgınıyla mücadele sürecinden de söz eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hiçbir temeli olmayan finans hareketlerine karşı önlemlerimizi alıyoruz. Ülkemizi büyütmeye çalışıyoruz. Üretim tarafında çarklar dönüyor. Salgın tedbirinden etkilenen yeme-içme sektöründekiler başta olmak üzere çözüm üretmeye çalışıyor, bunu ortadan kaldırmak istiyoruz. Amacımız ülkemizi Ramazan ayında dinlendirerek bayram sonrası güzel günlere hazırlamak istiyoruz. Avrupa ülkelerinin hemen tamamı Türkiye'den daha ağır kapatma tedbirleri uyguluyor." dedi.

''ÖNCELİĞİMİZ SAĞLIKTIR''

Başkan Erdoğan, "Ramazan ayında rakamlarımızı birkaç binli rakamlara düşürebilirsek, mayıs ayında başlayacak turizm hareketliliğinden yararlanabiliriz. Aksi taktirde bir turizm sezonunu daha kaçırabiliriz. Önceliğimiz sağlıktır" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının devamında şu ifadeler yer aldı:

"Kendimizi küresel değişimin tam merkezine yerleştirmeyi başardık. Sıkıntılarımız yok mu, elbette var. Teşkilatlarımızdan başlayarak her seviyede bu değişimi hayata geçiriyoruz. Geçirmeye de devam edeceğiz. Yanlış insanlar ve yöntemlerle de karşılaştığımız oluyor. Asla yanlışı savunmuyor ve gereğini yerine getiriyoruz. Bundan sonra da getirmeyi sürdüreceğiz. Milletle inatlaşılmayacağını, millete teslim olunacağını biliyoruz. Türkiye'nin geldiği noktayı hala kabullenemeyenler var. Türkiye'nin sınırları boyunca terör koridoru oluşturmayı hala sürdürmeye çalışanlar var. Proje genel başkanlar, proje partiler ve şahsiyetler üzerinden bizi yıkmaya, Türkiye'ye diz çöktürmeye çalışanlar var. Bunlara karşı da tavizsiz bir şekilde mücadeleyi sürdürüyoruz.''

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR