Başkan Erdoğan, Kısa Çalışma Ödeneğinin Uzatıldığını Duyurdu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, turizm sektörü temsilcileriyle toplantısının ardından tüm sektörlerde kısa çalışma ödeneğinin uzatıldığını açıkladı.

21.04.2021-15:37 - (Son Güncelleme: 21.04.2021-17:24)Başkan Erdoğan, Kısa Çalışma Ödeneğinin Uzatıldığını Duyurdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Turizm Haftası dolayısıyla turizm sektörü temsilcileriyle Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde toplantı gerçekleştirdi.

Turizm sektörünün temsilcileriyle verimli bir istişare toplantısı gerçekleştirdiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantı sonrasında açıklamalarda bulundu. 

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ 3 AY UZATILDI

Toplantıda, turizm sektörünün sorunlarını, beklentilerini gözden geçirdiklerini, sektörel kazanımları nasıl daha ileri götürebileceklerini ele aldıklarını aktaran Erdoğan, şunları kaydetti:

"Toplantımız esnasında sektör temsilcilerimizin talepleri doğrultusunda tüm sektörler için geçerli olmak üzere nisan, mayıs ve haziran aylarını kapsayacak şekilde kısa çalışma ödeneği uygulamasına devam edilme kararı aldık. Ayrıca turizm sektöründe mayıs sonu sona eren KDV indirimlerinin haziran sonuna kadar devam etmesinin de yararlı olacağını değerlendirdik ve bu konuda karar aldık."

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR