Bakanlık 100 Bin Sosyal Konut İçin Tarih Verdi!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, düşük ekonomik gelire sahip vatandaşlara yönelik uygulamaya konulan sosyal konut projeleri için duyurular yaptı.

11.05.2020-15:47 - (Son Güncelleme: 11.05.2020-15:36)Bakanlık 100 Bin Sosyal Konut İçin Tarih Verdi!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, düşük ekonomik gelire sahip vatandaşlara yönelik uygulamaya konulan sosyal konut projeleri için duyurular yaptı.

Bakan Kurum, Twitter üzerinden gerçekleştirdiği açıklamada, 100 bin sosyal konut projesinin temellerinin haziran ayının sonunda atılacağını söyledi.

50 bin sosyal konut projesi çerçevesinde 35 bin 252 konutun inşa sürecinin sürdüğünü rapor eden Kurum, 8 bin 900 konutun daha sahiplerinin belli olacağını dile getirdi. Bakan Kurum'un açıklamaları tam olarak şöyledir:

SOSYAL KONUT PROJELERİ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR
"Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde dar gelirli vatandaşlarımızı ev sahibi yapacak sosyal konut projelerimizde hız kesmiyoruz. 50 bin sosyal konut projemiz kapsamında 35 bin 252 konutun inşa süreci devam ediyor. Geri kalan konutlarımızın da ihale ve proje çalışmalarını yapıyoruz.

8 BİN 900 KONUT, SAHİPLERİNİ BULACAK
100 bin sosyal konut projemiz kapsamında; bu hafta Antalya, Mersin, Isparta, Adana ve Gaziantep’te kuralarımızı çekeceğiz. Böylece 8 bin 900 konutumuzun daha sahipleri belli olacak.

100 BİN SOSYAL KONUTUN TEMELLERİ HAZİRANDA ATILACAK
100 bin sosyal konutun temellerini inşallah haziran ayı sonunda atmaya başlıyoruz. Hedefimiz, o özlediğimiz mahalle anlayışı ve yatay mimari esasıyla vatandaşlarımızı, bol yeşil alanı ve sosyal imkânları olan, sağlam, güvenli ve huzurlu yuvalarına bir an önce kavuşturmak."


YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En Çok Okunanlar

Modal