Bakan Kasapoğlu'ndan Seyircili Maç Müjdesi!

Milyonlarca futbolseverin merak ile beklediği, stadyumlara kavuşmak için adeta gün saydığı seyircili maç konusu ile ilgili Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu müjdeyi verdi!

01.03.2021-21:09 - (Son Güncelleme: 01.03.2021-21:09)Bakan Kasapoğlu'ndan Seyircili Maç Müjdesi!

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, milyonlarca kişinin merak ile beklediği seyircili maç konusu ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Bakan Kasapoğlu, yapmış olduğu açıklamalarda ;

SON KARAR FEDERASYONUN

Seyircili maçlara tabii karar verecek olan federasyondur. Kapasitenin yüzde 10'u, 15 ya da 20'si şeklinde açılabilir. HES kodu zorunlu olacak. Localar açılabilir.

MART AYINDA SEYİRCİ GÖRMEK İSTİYORUZ

Martta kısmi de olsa maçlara seyirci alınmasını istiyoruz ama buna karar verecek olan federasyondur. Kapasitenin yüzde 10'u, 15 ya da 20'si şeklinde açılabilir. Biz açılmasından yanayız. Pandeminin seyrine göre kulüplerimizi en hızlı şekilde taraftarlarımızla buluşturacağız.

TARAFTARLARI FUTBOLA KAVUŞTURMAK İSTİYORUZ

Diyelim ki 50 bin kişilik bir stat var, 5 bin kişi alınabilecek. HES kodu zorunlu olacak. Localar açılabilir. Bu kararları Federasyon verecek. Taraftarlarımızı Covid tedbirleri çerçevesinde sahalarla buluşturmaktan yanayız.

YENİ YASA MALİ DİSİPLİNİ GETİRECEK

Yeni yasayla birlikte kulüpler ve federasyonlar şeffaf olacak. Hesap verebilir bir konumda olacak. Yöneticiler yaptıklarından sorumlu olacak. Yeni yasa ile mali ve idari disiplin ve bununla birlikte sorumluluk güçlü bir şekilde olacak.

PANDEMİ SÜRECİNİ İYİ GEÇİRDİK

Biz bu süreçte, müsabakalara ve olimpiyatlara hazırlanan sporcularımızla irtibatımızı hiç koparmadık. Tüm sporcularımız diğer ülkelerin aksine, daha motive, inançlı ve hazır. Olimpiyatlarda büyük başarı bekliyoruz. Başarılar ve gelişmişlikler bu konulardaki rol modellere bağlı. Cimnastikte İbrahim Çolak, Ferhat Arıcan, Ahmet Önder, serbest dalışta rekorlara imza atan Fatma Uruk var. Bunların sayılarını artırmamız lazım. Bu sporcularımız gibi diğer branşlarda da birçok örneğimiz var.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR