Bakan Akar TSK'daki Pozitif Vaka Sayısını Açıkladı

Milli Savunma Bakanı Akar TSK'daki pozitif coronavirüs vakalarına yönelik "Şu anda 156 pozitif arkadaşımız var, bunların tamamı kontrol altında ve bunların hiçbirinde kritik durum yok." açıklamasını yaptı.

20.05.2020-16:01 - (Son Güncelleme: 20.05.2020-16:34)Bakan Akar TSK'daki Pozitif Vaka Sayısını Açıkladı

Milli Savunma Bakanlığı'nda, Ramazan Bayramı sebebiyle bayramlaşma töreni gerçekleşti azami katılımla düzenlenen törende tüm önlemler alındı. Katılımcılar arasında sosyal mesafe kuralına uyulurken, salona girişlerde maske dağıtıldı, tören öncesinde salon dezenfekte edildi. Milli Savunma Bakanı Akar burada önemli açıklamalarda bulundu.

"ŞU ANDA 156 POZİTİF ARKADAŞIMIZ VAR"

Kaynağa zamanında erişmek maksadıyla filyasyon ekipleri oluşturduklarını, Vaka Takip Yazılımı ile bilgisayar üzerinden süreci takip ettiklerini belirten Akar, şu sözleri söyledi:

"Bizim için en korkulu rüya operasyon bölgelerine bu salgının sıçramasıydı. Böyle bir şey olduğunda karşınızda terörist, arkanızda virüs çok sıkıntılı, istenmeyen durumlarla karşılaşabilirdik. Alınan tedbirlerle çok şükür şu ana kadar operasyon bölgelerimizde bizim corona virüs vakamız olmadı. Gemilerimiz, filolarımız çok önemli. Bu konuda da ilgili arkadaşlarımızın aldığı tedbirlerle oralarda da zorluk yaşanmadı. Şu ana kadar gelinen noktada rakamlara bakıldığında gerçekten övünülecek bir durum var. Dünya genelinde bu musibetle karşılaşan ordular ABD, Almanya, Rusya, İtalya, Fransa gibi, vaka sayısının azlığı bakımından incelendiğinde Türk Silahlı Kuvvetleri en başarılı durumda. Bundan dolayı emeği geçenleri tekrar kutluyorum, gerçekten büyük bir başarı bu. Şu anda 156 pozitif arkadaşımız var, bunların tamamı kontrol altında ve bunların hiçbirinde kritik durum yok."

"1411 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ"
Akar, coronavirüsten ölen uzman memur Levent Ünver ile işçi Avni Öztürk'e Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileklerini de bildirdi.

Gerekli önlemler alınırken terörle mücadelenin de sürdüğüne işaret eden Akar, "Bu çerçevede 5 operasyon bölgesinde, mavi vatanımızda TSK’nın kahraman mensupları büyük bir fedakarlıkla görevlerini yerine getiriyor. Suriye ve Irak'ın kuzeyinde terörle mücadelemiz aralıksız devam ediyor. Oradaki arkadaşlarımız kahraman ve fedakarca mücadeleyi sürdürüyor. 1 Ocak'tan bu yana 1411 terörist yapılan operasyonlar sonucu etkisiz hale getirildi" dedi.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR