"Atatürkçü Başkan" Olarak Tanıtılan Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Çervatoğlu'nun Gerçek Yüzü

FOX TV'nin Atatürkçü Başkan olarak tanıttığı Rize'nin Fındıklı İlçesi'nin CHP'li belediye başkanı Ercüment Çervatoğlu'nun gerçek yüzünü Takvim Gazetesi Ankara Temsilcisi Zafer Şahin yazdı.

01.08.2019-12:48 - (Son Güncelleme: 01.08.2019-21:19)"Atatürkçü Başkan" Olarak Tanıtılan Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Çervatoğlu'nun Gerçek Yüzü

ABD sermayeli FOX TV, Rize'nin Fındıklı İlçesi'nin CHP'li belediye başkanı Ercüment Çervatoğlu'nu farklı haberlerle gündeme getirerek "Atatürkçü" diye parlattı. Takvim Gazetesi Ankara Temsilcisi Zafer Şahin, bugünkü köşe yazısında "Atatürkçü" diye parlatılan CHP'li başkan Ercüment Çervatoğlu'nun gerçek yüzünü yazdı. Şahin, CHP'li başkanın HDP'ye ve Selahattin Demirtaş'a methiyeler düzdüğünü söyledi. İşte Zafer Şahin'in kaleminden, FOX TV'nin "Atatürkçü" diye parlattığı Rize'nin Fındıklı İlçesi'nin CHP'li belediye başkanı...

ATATÜRKÇÜ BAŞKAN! ADI ERCÜMENT ÇERVATOĞLU.

RİZE'NİN Fındıklı İlçesi'nin CHP'li belediye başkanı.

İlk icraatı ilçedeki Millet Parkı'nın adını 'Atatürk Parkı' olarak değiştirmek oldu.

Kaymakamlık bu değişikliğe onay vermeyince "Direnmekse direnmek, kendimi yakmaksa yakmak ama Atatürk tabelasını oradan indirmem" dedi ve tüm dikkatleri üzerine çekti!

"Adamda nasıl bir Atatürk sevgisi varmış" dediğinizi duyar gibiyim. Kendisini tanımasam ben de öyle düşünürdüm.

CHP'ye gelmeden önce yaptığı HDP ve Selahattin Demirtaş güzellemelerini bilmesem "Ne olur kendini yakma Başkan" diye buradan haykırırdım. Ama arşiv unutmuyor.

Kimdir Çervatoğlu kısaca hatırlatalım.

7 Mart 2015'te, HDP'nin Trabzon'da örgütlenmesi için bildiri yayınlayanlar arasında.

7 Haziran seçimleri öncesinde sosyal medyadan "Bir oy ver HDP'ye, barajları aş da gel" çağrısı yapanlardan.

HDP'nin 1 Kasım seçimlerinde Karadeniz'den milletvekili çıkarması için canını dişine taktı.

793 şehit verdiğimiz Hendek terörü devam ederken sosyal medya hesabından "AKP savaş, halklar barış istiyor" mesajı paylaştı. Selahattin Demirtaş'ın "Biz kazanacağız" sözlerini RT etti.

Hızlı Atatürkçü Çervatoğlu'nun yakından takip ettiği, açıklamalarını heyecanla paylaştığı isimler arasında Salih Müslim, Leyla Zana ve Figen Yüksekdağ da var.

Seçim bildirgesinde Fındıklı'ya özerklik vaadinde bulundu. Kendisini eleştiren bir vatandaşa "Ben belediyecilikte özerkliği savunuyorum" demekten çekinmedi.

Arşivde Çervatoğlu'nun siyasi çizgisini anlamamıza yarayacak daha onlarca örnek var ama yerimiz dar.

Şimdi bu insan çıkmış "Atatürk için kendimi yakarım" diyerek popülizm yapıyor. Atatürk'ü istismar ediyor. Buram buram reklam kokan o değişikliğe karşı çıkan kaymakam ise 'Atatürk düşmanı' ilan ediliyor.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR