Arsene Wenger, 2022 Katar Dünya Kupası'nda Uygulanacak Olan Yeni Sistemi Açıkladı!

FIFA Futbol Gelişim Direktörü eski Arsenal Teknik Direktörü Arsene Wenger'den 2022 yılında oynanacak olan Katar Dünya Kupası'nda oynanacak olan uygulama hakkında müjdeyi verdi.

14.10.2021-10:16 - (Son Güncelleme: 14.10.2021-10:16)Arsene Wenger, 2022 Katar Dünya Kupası'nda Uygulanacak Olan Yeni Sistemi Açıkladı!

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Arsenal için efsaneleşmiş isimlerinden biri olan tecrübeli teknik adam Arsene Wenger, şimdilerde ise FIFA Futbol Gelişim Direktörlüğü konumunda yer alıyor.

ARSENE WENGER'DEN DÜNYA KUPASI İÇİN OFSAYT AÇIKLAMASI

2022 yılıda Katar'da oynanacak olan Dünya Kupası'nda uygulamaya konulacak olan yeni bir sistem olduğunu açıklayan FIFA Futbol Gelişim Direktörü Arsene Wenger, çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

FIFA Futbol Gelişim Direktörü Arsene Wenger, 2022 Katar Dünya Kupası'nda oynanacak olan sistem ile ilgili yaptığı açıklamalarda ;

' Çenemi tutmam gerekiyor ancak ofsaytta gol çizgisine benzer bir teknolojinin hayata geçirilmesi için de çalışmalar son aşamada. Bu şekilde adaletsizlik ve haksızlık duygusu yaratan yanlış kararların da önüne geçilecek. VAR'dakinden daha güvenli ve yanılma payı olmayan bir sistem geliyor. 2022'de daha hızlı ofsayt kararları verebileceğiz. Birkaç yıl içinde sistem çok daha kusursuz hale gelecek. Yeni sistemde sinyaller doğrudan yan hakeme iletilecek. Hakem, kolundaki saatte yanacak kırmızı ışıkla pozisyonun ofsayt olup olmadığını anlayacak. Otomatik ofsayt sisteminin 2022 yılında hazır olacağını düşünüyorum. ' ifadelerini kullandı.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal