Antony Blinken: Türkiye ile İş Birliğinin Sürdürülmesi Büyük Önem Taşımaktadır

Dışişleri Bakanı ile görüşen ABD Dışişleri Bakanı Blinken,''Ortak öncelikler konusunda müttefikimiz Türkiye ile iş birliğinin sürdürülmesi büyük önem taşımaktadır.

22.05.2021-08:33 - (Son Güncelleme: 22.05.2021-10:21)Antony Blinken: Türkiye ile İş Birliğinin Sürdürülmesi Büyük Önem Taşımaktadır

Amerika Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu telefon görüşmesi düzenledi.

TÜRKİYE İLE İŞ BİRLİĞİNİN SÜRDÜRÜLMESİ ÖNEM TAŞIMAKTADIR

Antony Blinken, görüşmenin ardından Twitter hesabında ''Bugün Mevlüt Çavuşoğlu ile tam da zamanında konuşma fırsatı buldum. Ortak öncelikler konusunda NATO Müttefikimiz Türkiye ile iş birliğinin sürdürülmesi büyük önem taşımaktadır. Ayrıca Yunanistan ile yapıcı görüşmelere desteğimizi dile getirdim. Demokrasi ve insan haklarının önemini vurguladım.'' dedi.

Amerika Dışişleri Sözcüsü Ned Price görüşine dair yaptığı yazılı açıklamada ''Bakan Blinken ve Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Suriye ve Afganistan'daki ortak çıkarlarımız da dahil olmak üzere ABD ile Türkiye arasındaki iş birliğinin önemini görüştü.''

Price ayrıca, Blinken’ın, NATO müttefikleri Türkiye ve Yunanistan arasındaki müzakerelere ABD'nin desteğinin sürdüğünü ilettiğini ifade etti.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal