Antalya’da Tramvay Hattı Turunç Çiçeği Kokacak

Antalya’da 3. Etap Raylı Sistem mevkiinde ağaçlandırma çalışması tüm hızıyla sürüyor. Dumlupınar Bulvarı’na ağaç diken Başkan Muhittin Böcek, ‘Kepez’den aşağıya inmeye başladığınızda hemen narenciye çiçeğinin güzel kokusu gelir. Antalya’mızın imarla ilgili gelişmesiyle biraz o kokulara özlem duyuyoruz’ dedi.

07.05.2021-14:59 - (Son Güncelleme: 07.05.2021-14:59)Antalya’da Tramvay Hattı Turunç Çiçeği Kokacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 3’ncü etap Raylı yapımı sürerken, çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmaları da devam ediyor.. Dumlupınar Bulvarı’na 550 turunç ağacının dikimi tamamlandı. 250 benjamin ağacının daha dikimi yapılıyor. 57 bin 800 metrekare peyzaj alanında ağaç dikiminin ardından mevsimlik bitkiler ve çalı dikimi ile 2 dikey bahçe yapılacak. Eş zamanlı birçok ekibin çalıştığı peyzaj düzenlemeleri kısa sürede tamamlanacak. 

‘ÇİÇEK KOKULARINA ÖZLEM DUYUYORUZ’ 

Dumlupınar Bulvarı’na ağaç diken ve can suyunu veren Başkan Muhittin Böcek, “Antalya deyince bir taraftan turizm bir taraftan tarım başkenti akla geliyor. Kepez’den aşağıya inmeye başladığınızda hemen narenciye çiçeğinin güzel kokusu gelir. Kendim uzunca yıllar narenciye bahçesiyle ilgilenen aynı zamanda aşısını yapan biriyim. Antalya’mızın imarla ilgili gelişmesiyle biraz o kokulara özlem duyuyoruz” dedi. 

‘TURUNÇGİLE ÖNEM VERİYORUZ’ 

Antalya’da üçüncü etap raylı sistem güzergahında 550 tane turunç ağacı dikildiğini belirten Başkan Muhittin Böcek, “Aslında son zamanlarda peyzaj düzenlemesinde çok değişik bitkiler ağaçlar var ama bu süreçte özellikle turunçgillere önem veriyoruz. İnşallah önümüzdeki süreçte Antalya’mızı turunçgillerin o güzel kokularıyla buluşturmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR