Ankara'da Katarlılara Yönelik Arazi Satma Vaadiyle 40 Milyon Liralık Dolandırıcılık!

Ankara'da, kıyı bölgelerinden alacakları arazileri yüksek karla Katarlılara pazarlayacaklarını belirterek 20 kişiyi yaklaşık 40 milyon lira dolandıran 4 kişi yakalandı.

21.12.2019-09:13 - (Son Güncelleme: 21.12.2019-09:04)Ankara'da Katarlılara Yönelik Arazi Satma Vaadiyle 40 Milyon Liralık Dolandırıcılık!

Ankara'da, kıyı bölgelerinden alacakları arazileri yüksek karla Katarlılara pazarlayacaklarını belirterek 20 kişiyi yaklaşık 40 milyon lira dolandıran 4 kişi yakalandı.
Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, arazi alım satımı yaparak yüksek kar elde edecekleine yyönelik vaadle vatandaşları dolandıran şüphelileri takibe aldı.
Şüphelilerin, kıyı bölgelerinden alacakları arazileri Katarlılara yüksek karla satacaklarını söyleyerek 20 kişiyi yaklaşık 40 milyon lira dolandırdığı belirlendi.
Konuyu araştıran ekipler, şüphelilerin "Çiftlik Bank" benzeri bir sistem oluşturduğunu ve bunu kendi aralarında "Arsa Bank" olarak adlandırdığını tespit etti.

ELEBAŞI YURT DIŞINA KAÇMAK İSTERKEN YAKALANDI

Söz konusu soruşturma çerçevesinde, aylarca devam eden faaliyetlerin ardından 4 kişi gözaltına alındı. Grup liderinin, gizlendiğiı evde yurt dışına kaçma planları yaptığı anlaşıldı.
"Ağa" lakaplı elebaşı, "Arsa Bank" mağdurlarından gizlenebilmek için kılık değiştirdiğini ve aylarca sokakta evsiz insan görünümüyle dolaştığını söyledi.
İfadesinde tüm yapıyı ifaşa eden grubun elebaşı, referans yoluyla ilk dahil olanlara bir miktar para kazandırdığını, böylece o kişilerin akrabaları ve arkadaşlarını da sisteme kattığını bildirdi.
Şüpheli, mağdurlara arsa alım satımı yaptığını söylese de arsa almadığını ve tüm parayı yasa dışı bahis sitelerinde kaybettiğini itiraf etti. Evlerinde başkalarına ait çok sayıda banka ve kredi kartı bulunan şüpheliler, işlemlerin ardından adliyeye gönderildi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR