Altınok’dan çiftçiye destek sözü: Mazot desteği 5 litreye çıkacak!

Tarım ve hayvancılık konularında vereceği destekleri açıklayan Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, Ankara'nın tüm ilçelerinde vatandaşlarla bire bir temaslarını sürdürüyor.

12.02.2024-16:49 - (Son Güncelleme: 12.02.2024-17:28) Altınok’dan çiftçiye destek sözü: Mazot desteği 5 litreye çıkacak!

AK Parti ve Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, seçim çalışmaları kapsamında AK Parti Ankara İl Teşkilatı ile birlikte Evren ilçesini ziyaret etti. Altınok, seçim çalışmaları kapsamında vatandaşlarla buluşarak açıklamalarda bulundu.

Turizm merkezi olacak!

Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, SKM açılışı sırasında Evrenlilere hitap ederek projelerini anlattı. Altınok, Hirfanlı Baraj Gölü'nü turizm merkezi haline getireceklerini ve balıkçılığı destekleyeceklerini belirterek, “Evren birçok zenginliklere sahip. İnşallah barajımızı, ben ‘deniz’ diyorum, Evren barajımızı bir turizm merkezi yapacağız. Balıkçılara destek vereceğiz. Bununla beraber buraya rekreasyon alanları, oturma yerleri, piknik alanları, spor tesisleri yapacağız. Balıkçılarımıza da her türlü desteği vereceğiz. Ağ istiyorlarsa ağını vereceğiz, motoru eskidiyse motoruna destek olacağız. Aa Evren’de balıkçılığı teşvik edeceğiz.” dedi.

Ankaralı, Ankara aşığı…

Ankaralı ve Ankara sevdalısı olarak Başkent’i yönetme hedefinin olduğu vurgulayan Altınok, şunları söyledi:

“Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Bey dediler ki ‘Alın size Ankaralı bir aday, Ankara aşığı bir aday, Ankara sevdalısı bir aday.’ Ne yapacak Ankaralı hemşerilerimiz ve Evrenli hemşerilerimiz? Destek verecekler. Ankara kazanacak, sizler kazanacaksınız, çocuklarımız kazanacak. Bir oy kullanacağız torunlarımız kazanacak değerli hemşerilerim. Dolayısıyla sizleri mahcup etmeyeceğiz İnşallah. Destek sizden, gerisi inşallah bizden.”

Çiftçiye kat kat yardım

Evren’de anlattığı çiftçilere ve hayvancılıkla uğraşanlara yapılacak destekleri aktaran Altınok şu ifadelerde bulundu: 

“Tohum desteğimizi 2 tonla 5 ton arasına çıkartıyoruz inşallah. Çiftçimiz 500 kilogram tohumla ancak 10 dönüm yeri ekebilir.  Mazot desteği iki sefer verildi, başka yok! Biz ne yapıyoruz? 100 litreden 500 litreye çıkartıyoruz. Pekâlâ, bu mazotu nereden alacak çiftçilerimiz biliyor musunuz? Evren’den alacaklar. Evren’deki benzin istasyonlarından alınacak. Biz de parasını, 500 litre ne tutuyorsa ona göre vereceğiz. Evrenlilerin ne kadar fide ihtiyacı varsa vereceğiz. Köylülerimizden ve çiftçimizden ücret almayacağız. Büyükşehir, yüzde 25 gibi bir ücret alıyor şimdi ama biz ücret almadan Keçiören’de yıllardır milyonlarca fide dağıtıyoruz. Büyükbaş, küçükbaş hayvan ve arı desteği de vereceğiz. Hayvancılığı geliştireceğiz, tarımı geliştireceğiz.”

Turistik geziler artacak

Turgut Altınok, nüfusu büyük olan köylere park ve spor tesisleri yapacaklarını, bu tesislerde personel istihdam edeceklerini açıkladı. Ayrıca öğrencilere, kadınlara ve yetişkinlere yönelik turistik geziler düzenleyeceklerini belirterek, özellikle Çanakkale turu gibi etkinliklere odaklanacaklarını ifade etti.


Ceren Pekşen
cerenpeksen@haber365.com
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal