Almanya doğal gaz zammıyla böyle mücadele ediyor? Sıcak su kullanımına kısıt getirdi

Son dakika haberlerine göre Almanya doğal gaza gelen zam ile mücadeleye başlarken sıcak su kullanımında ise kısıtlama yapılacağı ön görülmektedir. Bunun üzerine Almanya'da yapılan düzenlemeyle beraber sıcak su ve ısıtma saatlerini günde üçe indirilmesine karar verildi. İşte, Almanya'nın doğal gaz mücadelesinde ki son durum haberimizde

06.07.2022-13:32 - (Son Güncelleme: 06.07.2022-13:32) Almanya doğal gaz zammıyla böyle mücadele ediyor? Sıcak su kullanımına kısıt getirdi

Almanya, doğal gaza gelen artışlardan sonra duş başlığı değiştirme, duş süresini azaltma gibi önlemler alırken şimdiler de ise sıcak su kullanımında kısıtlamalar getirildi. Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş diğer ülkeleri etkilemeye devam ederken Almanya'da yeni düzenleme Saksonya eyaletinde başlatıldı.

Sıcak suda sınırlama geldi! 

Gelen haberler üzerine Almanya'nın Dippoldiswalde şehrindeki ev sahipleri, artan doğal gaz ve elektrik fiyatlarından kaynaklı olarak sıcak su kullanımını günde 3 saate indirildi. Toplamda 600 dairenin kaloriferi sonbahara kadar kapalı tutulacaktır. Alınan yeni karar üzerine ev sahipleri bundan sonra sıcak suyu sabah 4 ve 8 arasında, öğlen 11'den 13'e ve akşam 17'den 9'a kadar akacağı belirlendi. 

Almanya sıcak su kısıtlaması

Doğal gazın artışından sonra gidilen bu tedbirler üzerine kiracı Mareike Wewezer "Böyle bir şeyin ancak savaştan sonra olduğunu büyükannemden duydum. Küçük kızımı nasıl yıkayacağımı bilmiyorum" derken Klaus Göhler "Böyle bir durumda ailemizle mi duş almamız gerekecek?" ifadelerini kullanırken ev sahibi Falk Kühn aldığı kararda ısrarcı olduğu görülüyor.

Şahsenem Aktaş
sahsenem@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal