Alınacak karar merakla bekleniyor: Merkez Bankası faiz kararı ne olacak?

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB), faiz kararını bugün yapacağı toplantı sonucunda açıklayacak. Ekonomi dünyası kararın ne yönde olacağını merak ediyor. Peki Merkez Bankası faiz kararı ne olacak? İşte konu hakkında son gelişmeler...

20.10.2022-09:14 - (Son Güncelleme: 20.10.2022-16:06)

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, bugün Ekim ayı faiz kararını açıklayacağı toplantıyı gerçekleştirecek. Son iki toplantıda da faizi düşüren Merkez Bankası’nın faizi düşürmesine, en azından sabit tutmasına kesin gözüyle bakılıyor. Banka bir önceki toplantıda politika faizini 100 baz puan düşürerek yüzde 12 seviyesine çekmişti.

Merkez Bankası faiz kararı ne olacak?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu, Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu başkanlığında bugün toplanacak. Toplantı sonrası saat 14.00’te faiz kararını açıklayacak olan TCMB’nin faiz kararı merakla bekleniyor. Banka bir önceki toplantıda politika faizini 100 baz puan düşürerek yüzde 12 seviyesine çekmişti.

Merkez Bankası faiz kararı ne olacak

PPK toplantısına yönelik piyasa beklenti anketi sonuçlarına göre, ekonomistlerin tamamı politika faizinin 100 baz indirilerek yüzde 11'e çekilmesini bekliyor.

Kürşat Muratcan Kılıç
kursat@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal