Albayrak Çifti İçin Ahlaksız Paylaşımda Bulunan Sosyal Medya Kullanıcısı Gözaltına Alındı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve eşi Esra Albayrak'ın dün gece dördüncü evlatları Hamza Salih doğdu. Bazı sapkın sosyal medya kullanıcıları, Albayrak çifti için çirkin saldırıda bulundu. Bu ahlaksız saldırı sosyal medyada geniş yankı uyandırdı.

30.06.2020-23:03 - (Son Güncelleme: 30.06.2020-22:58)Albayrak Çifti İçin Ahlaksız Paylaşımda Bulunan Sosyal Medya Kullanıcısı Gözaltına Alındı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, dördüncü kez baba olma mutluluğunu gerçekleştirirken, sosyal medyada ahlaksız bir paylaşımda bulunan E.B., Mersin'de polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

YARIN ADLİYEYE SEVK EDİLECEK

Berat Albayrak ve Esra Albayrak çifti, yeni doğan bebeklerine Hamza Salih ismini koydu. Çiftin mutlu gününde Mersin'de ikamet eden E.B., sosyal medyada ahlaksız bir paylaşım yaptı.

Paylaşımın yapılmasından sonra kullanıcılar, sert tepkide bulundu. Söz konusu paylaşımı yaptığı tespit edilen E.B., Siber Suçlarla Mücadele Daire ekipleri tarafından gözaltına alındı. Sorgusu süren E.B.'nin yarın adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

Sosyal medyadaki ahlaksız paylaşımlara, birçok isimden art arda tepkiler yağdı.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun saldırıları kınadığı paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Sayın Bakanımız Berat Albayrak’ı ve eşi Esra Albayrak Hanımefendi’yi dün gece dünyaya gelen yeni yavruları vesilesiyle tebrik ediyorum. Hamza Salih’in ailesi, vatanı ve milleti için hayırlı bir evlat olmasını Cenab-ı Allah’tan diliyorum.

Bu güzel haber karşısında bile, insanlıktan nasibini almamış bir güruh, anneliğin kutsiyetini ve çocukluğun masumiyetini hiçe sayarak organize bir saldırı ve hakaret furyası başlattı. Bu tavrı esefle kınıyor, şiddetle lanetliyorum.
Vicdan ve ahlaktan yoksun bu arsızlığın manevi, kültürel ve toplumsal değerlerimiz içerisinde asla yeri yoktur. Bu örgütlü ahlaksızlığa karşı tepkisiz kalanların riyakarlığını da görmezden gelemeyiz.
İkiyüzlülüğü ve ahlaksızlığı zihniyetlerinin bir parçası haline getirenlere karşı biz hakikatin ve ahlakın tarafı olmayı sürdüreceğiz. Kimse hakarete uğramasın, kimsenin izzeti hedef alınmasın diye daha çok mücadele edeceğiz."

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR