Akaryakıtta değişim dalgası hız kesmiyor: Motorin zammı bugün pompaya yansıdı! 21 Temmuz 2023 akaryakıt fiyatları

Akaryakıtta ÖTV zammı ile hali hazırda oldukça yükselen fiyatların ardından motorine gelen zam da araç sahiplerini üzdü. Motorin fiyatlarına yapılan bugünden itibaren pompaya yansıtıldı. Peki benzin ve motorin fiyatları bugün ne kadar? İşte 21 Temmuz 2023 akaryakıt fiyatları...

21.07.2023-13:20 - (Son Güncelleme: 21.07.2023-17:10)

Brent petrol ve döviz kuru başta olmak üzere pek çok gelişmeden etkilenen akaryakıt fiyatları hakkındaki son dakika gelişmeleri milyonlarca araç sürücüsünün takibinde olmaya devam ediyor.

Sektörden daha önce alınan bilgilere göre motorin fiyatlarına 21 Temmuz 2023 Cuma gününden itibaren zam yapılması kararı alınmıştı. Zam bugünden itibaren pompaya yansıdı.

Motorin zammı bugün pompaya yansıdı

NTV’nin haberine göre; 21 Temmuz Cuma günü itibarıyla motorinde 1 lira 55 kuruşluk zam yapıldı. Zam pompa fiyatlarına yansıdı.

Benzin grubunda ise herhangi bir zam ya da indirim haberi bulunmuyor.

Akaryakıt Motorin Zammı

Güncel akaryakıt pompa fiyatlarına göre;

İstanbul'da motorinin litre fiyatı 33.92 liradan satılıyor.

Benzinin litresi ise ortalama 34.05 liradan satılıyor.

Akaryakıt fiyatları nasıl hesaplanıyor?

Türkiye'de benzin ve motorin fiyatları hesaplanırken; Gümrüksüz rafineri fiyatına ÖTV ve EPDK payının eklenmesiyle KDV hariç Rafineri satış fiyatı bulunuyor.

Gümrüksüz Rafineri Fiyatı hesaplanırken ise, Akdeniz-İtalyan piyasasında yayınlanan günlük CIF Akdeniz ürün fiyatları ve günlük Dolar kuru takip edilerek, belli bir fiyat değişim farkında gümrüksüz rafineri tavan satış fiyatı elde ediliyor.

Kürşat Muratcan Kılıç
kursat@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal