AK Parti'den CHP'li Vekile Sert Tepki

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP'li Berhan Şimşek'in "Vali militan, kaymakam militan' sözlerini kınayan bir açıklama yaptı.

23.01.2021-22:44 - (Son Güncelleme: 23.01.2021-22:42)AK Parti'den CHP'li Vekile Sert Tepki

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Ömer Çelik,
'Muhalefet etmek demokrasideki en kuvvetli haktır. Demokratik muhalefet yerine militanca bir siyasi saldırganlık üretmek yanlıştır. Böyle saldırgan bir dil muhalefet kavramını da zehirlemektedir. Herkes demokratik adaba uygun konuşmalıdır.

'BU GERİCİ ANLAYIŞ ARTIK SONA ERMİŞTİR'

“Militan siyaset” yıllarca “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir ama millet bu egemenliği Cumhuriyet Halk Fırkası eliyle kullanır” anlayışı ile demokrasiyi baskı altına aldı. Bu gerici anlayış artık sona ermiştir...

CHP'li sıfatı taşıyan yöneticilerin, işçi, çiftçi, öğretmen, basın mensuplarına yönelik saldırı furyası “uzman çavuşlarımız”ı da hedef almıştı. CHP idarecileri terörle mücadele eden askerlerimize “militan” diyerek hakaret ediyor. Tüm bu saldırganlıkları kınıyoruz.

Vali ve kaymakamlarımız, salgınla mücadeleden terörle mücadeleye kadar çok zorlu bir mücadeleyi başarıyla yürütüyor. Aynı zamanda illerimizde kamu düzenini sağlayarak huzur ve refahın sürdürülmesine katkıda bulunuyorlar..

Vali ve kaymakamlarımız, “militanca bir siyaset” anlayışı tarafından hedef alınıyor. Buna müsaade etmeyiz. Vali ve Kaymakamlarımızın yanı sıra askerlerimiz, öğretmenlerimiz ve sanatçılarımız da bu militan siyaset tarafından saldırıya uğruyor.

Vali ve Kaymakamalarımız Covid 19 başladığı günden beri gece gündüz demeden vazife başında salgınla mücadele ediyorlar. Mülki idaremizin kapasitesini bu dönemde daha yakından gördük.

Vali ve Kaymakamlarımıza militan denilerek ahlak dışı ifadelerle saldırılmasını kınıyoruz.' açıklamasını yaptı.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR