AK Parti’den beklenen açıklama yapıldı: Memur ve emekli maaşına ne kadar zam olacak?

Asgari ücret, memur ve emekli maaş zammı ile ilgili AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu'ndan önemli bir açıklama geldi. Akbaşoğlu, çalışmaların hızla devam ettiğini ve vatandaşın beklentisinin karşılanacağını ifade etti.

08.06.2023-09:15 - (Son Güncelleme: 08.06.2023-17:42)

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, katıldığı bir televizyon programında gündeme dair dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Milyonların merak ettiği maaş zammı konusuna da değinen Akbaşoğlu, asgari ücret, memur ve emekli maaş zammı için esas olanın alım gücü olduğunu ve çalışmaların bu doğrultuda devam ettiğini dile getirdi.

Memur ve emekli maaşına ne kadar zam olacak?

Habertürk TV'de konuşan Akbaşoğlu, memur-emekli maaşı ve asgari ücret zammıyla ilgili, "İnsanlarımızın beklentisi mutlaka karşılanacak" dedi. Akbaşoğlu, şunları ifade etti:

Maaş Zammı

"Çalışma Bakanlığımızın ve Maliye Bakanlığımızın, bu konuda teknik yönde yaptığı çalışmalar söz konusu. Toplu sözleşmeler çerçevesinde ortaya çıkan bir oran var, enflasyon oranının yansıtılması söz konusu bir de refah payını buraya ekleyerek memur maaşlarına yansıtılacak. Ne vaat ettiysek onu gerçekleştiren bir partiyiz. Dolayısıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın vaat ettiği gerçekleştirilecektir. Bu da inşallah bir ay içerisinde göreceğiz.

Asgari ücretle ilgili ve en düşük memur maaşının 22 bin TL olması ile ilgili kanun teklifimizi hemen komisyonlar oluşur oluşmaz ortaya koyacağız. Haziran ayının da enflasyonunun ortaya çıkması lazım. 6 aylık dönemdeki enflasyon oranını ve refah farkını değerlendireceğiz.

Alım gücü esastır, vatandaşımızın beklentisi karşılanacak. Emeklileri kapsam içerisine alan ve kendi içerisindeki kademelendirmeyi de göz önünde bulunduracak ve çalışanlarımızı memnun edecek düzenlemeyi bir ay içerisinde görmüş olacağız."

Akbaşoğlu ayrıca emekli maaşlarının bayramdan önce ödenmesi konusunda ise çalışmaların olduğunu söyledi.

Kürşat Muratcan Kılıç
muratcankilic@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal