Ağrı Valiliği'nden Coronavirüs Tedbirleri!

Ağrı Valiliği, yeni tip coronavirüs (Covid-19) ek önlemler kapsamında toplu düğün ve bayram yemek organizasyonlarının yapılmamasına karar verildiği ifade edildi.

29.07.2020-23:56 - (Son Güncelleme: 29.07.2020-23:54)Ağrı Valiliği'nden Coronavirüs Tedbirleri!
Valilik tarafından yapılmış olunan yazılı açıklamada, Vali Osman Varol başkanlığında toplanan İl Pandemi Koordinasyon Kurulunun, coronavirüs pandemisi sebebiyle ek önlemler alınmasına oy birliğiyle karar verdiğini açıkladı.

Açıklamada, ek tedbirler kapsamında, düğünlerin 12.00-14.00 ile 19.00-21.00 saatleri arasında yapılmasına, düğüne gelen misafirlerin girişlerde mutlaka ateşlerinin ölçülmesine, ateşi 38 dereceden yüksek olanların da en yakın sağlık kuruluşuna yönlendirilmesine karar verildiği ifade edildi.

Kentte Kurban Bayramı süresince toplu olarak mezarlık ziyaretlerinin yapılmamasının, bireysel mezarlık ziyaretlerinde yoğunluğun önüne geçmek için giriş çıkışların ayrı noktalardan maske, mesafe ve temizlik şartlarına uyularak yapılmasının kararlaştırıldığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Toplu düğün ve bayram yemek organizasyonlarının yasaklandığı kentte, il merkezi ve köylerde İl Emniyet Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığınca gerekli denetimler yapılacak. Kurallara uymayanlara para cezası ve adli işlem uygulanacak."

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR