Adana’da Günlerdir Kocasından Haber Alamayan Kadın Yardım İstedi

Adana’da talihsiz kadının yardım çığlıkları duyulmayı bekliyor. 1 Mayıs'ta evden çıkan kocasından bir daha haber alamayan talihsiz kadın, ‘Bulunması için yardım istiyorum’ dedi. Çocukları ise 'Babam günlerdir kayıp. Yetkililerden yardım istiyoruz. Annemle ben perişanız, lütfen yardım edin' dedi.

06.05.2021-16:48 - (Son Güncelleme: 06.05.2021-16:48) Adana’da Günlerdir Kocasından Haber Alamayan Kadın Yardım İstedi

Adana’nın Seyhan ilçesi Sarıhamzalı Mahallesi’nde geçimini meyve-sebze bahçelerinde bekçilik yaparak sağlayan 40 yaşındaki Abdullah Balkaya, 28 Nisan Çarşamba günü çalıştığı muz serasının sahibinden, ‘Sıkılıyorum, rahatsızım’ diyerek izin istedi. Evine dönen Balkaya, eşi Sevdet Balkaya'ya (30) bir süre işe gitmeyeceğini belirtti. 

GECE UYANDIĞINDA YOKTU 

1 Mayıs gecesi ailesiyle evde namaz kılan Balkaya, daha sonra eşiyle beraber uyudu. Gece 01.30'da uyanan Sevdet Balkaya, eşini yatakta göremeyince telaşlandı. Durumu yakınlarına bildiren Balkaya, eşine ulaşamadı. 

‘BEN ÖLÜMÜ HAK ETTİM’ MESAJINI GÖRÜNCE KORKTU 

Ertesi gün eşinin evde bıraktığı telefonunda ‘Benim ölümüm kimseyi bağlamaz, ben ölümü hak ettim. Eşim çok iyi insan, oğlumu’ yazılı mesajı gören Sevdet Balkaya, korkuya kapıldı. Durumu polise bildiren Balkaya, o günden beri akrabalarıyla birlikte eşini arıyor. Eşinin kaybolduğu gece öncesi evde hiçbir sorun yaşanmadığını dile getiren Balkaya, ‘O gün namaz kıldıktan sonra birlikte oturduk. Hatta yatakları hazırlarken bana yardım etti. Saat 23.30 sıralarında uyuduk. Gece kalktığımda eşimi yanımda göremedim. Dama çıktım, sokağa baktım ama bulamadım. Sabah telefonunda o mesajı görünce ne yapacağımı şaşırdım. Okuyunca çok kötü oldum. Öncesinde kafasını dinlemeye gitmiş olabilir, diye düşünmüştüm. Fakat bunu görünce intihar etmiş olabilir diye düşündüm. Eşimin bize hiç zararı yoktu. Sadece canının çok sıkıldığını söylüyordu. Birkaç sene önce psikolojik tedavi görmüştü ama yarım bıraktı. Kocamın tez vakitte bulunması için yardım istiyorum.’ dedi. 

‘ANNEMLE BEN PERİŞAN HALDEYİZ’ 

Abdullah Balkaya’nın 11 yaşındaki oğlu Yusuf Balkaya ise olay gecesi babasını dama çıkarken gördüğünü, 'Burada ne yapıyorsun?' diye sorduğunu belirtti. Babasının kendisine 'Aşağıya in, geleceğim' diye cevap verdiğini belirten Balkaya, ‘Aşağıya inip televizyon izlemeye başladım. Babam bir süre sonra geldi ve uyumamı söyledi. Sonra da görmedim zaten. Annem telefondaki mesajı görmüş. Ben de okudum. Babam günlerdir kayıp. Yetkililerden yardım istiyoruz. Annemle ben perişanız, lütfen yardım edin. Babam gelirse eğer ona sarılırım.’ diye konuştu.

DNC Medya
DNC Medya
bilgi@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal