Abdullah Avcı Süper Kupa Öncesi Konuştu

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcu, Süper Kupa maçında karşılaşacakları Medipol Başakşehir karşılaşması ile ilgili karşılaşma öncesi basın toplantısı düzenledi.

27.01.2021-14:45 - (Son Güncelleme: 27.01.2021-14:45)Abdullah Avcı Süper Kupa Öncesi Konuştu

Bordo mavililerin teknik patronu Abdullah Avcı yaptığı açıklamalarda ; 

' ÇIKIŞIMIZI SÜRDÜRMEK İSTİYORUZ '

Ligimizin oyuncu zenginliğine sahip bir kulüp. Şahane kulüple yarın bir müsabaka oynayacağız. Trabzonspor, ülke tarihinin en önemli kulüplerinden bir tanesi. Türkiye futboluna oyuncu kazandırmış, şampiyonluklar yaşamış bir şehir. Eski adı Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı 5’i üst üste olmak üzere toplamda 7 kere kazandık. Süper Kupa adına geçince de bir kez aldık. Toplam 8 kere almış bir şehir. 12 haftadır yaptığımız çıkışımızı bir kupa alarak bir sonraki sonuçlara yardımcı olmasını istiyoruz. Enerjimizi yükseltecek kupayı almak istiyoruz. Hava şartları ne olacak bilmiyorum. İyi takım, iyi hoca, iyi bir kulüp ve iyi bir müsabaka olacak. 

' BİR RÖVANŞ OLARAK GÖRMÜYORUM ' 

Ben geçen senenin rövanşı olarak görmüyorum. Bu sene yeni bir maç, yeni hedef. Bunu almak istiyoruz. Başakşehir’in oyuncu grubuna da hakimim. 7-8 eksiği de olsa geniş oyuncu havuzuna sahip olduğun biliyorum. Alternatifleri fazla. Hocanın memnun olduğu olmadığı oyuncular vardır ama ben bu konuda daha dar bir havuzun içinde gidiyorum. Kaliteli takıma karşı oynayacağız. Her müsabaka zordur. Biz de buna en iyi şekilde hazırlanıp çözmeye çalışacağız.

' FİNALE YAKIŞIR BİR MAÇ OLSUN '

Okan Hocanın da oynadığı stat. Rüzgar fiziki şartlar nasıl olacak göreceğiz. Ona göre oyun planı olarak nasıl başlayacağız göreceğiz. Başakşehir için de aynı şey geçerli. Yoğun bir süreçten geçtiler. Yorgunlukların, sakatlıkların olduğu dönem geçiriyoruz. Sakatlıksız olsun. Yarın umarım finale yakışır bir müsabaka fair-play çerçevesinde bir maç olur”

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR