ABD'li Senatör Graham, Cumhurbaşkanı Erdoğan İle Konuşmasında F-35'lere Değindiğini Belirtti

ABD'li Cumhuriyetçi Senatör Graham, "Türkiye ile daha stratejik bir ilişki kurma noktasında umutluyum; ayrıca Türkiye'nin F-35 programına geri dönmesi ve belki serbest ticaret anlaşması yapılması oldukça önemli." dedi.

22.09.2019-23:41 - (Son Güncelleme: 22.09.2019-23:38)ABD'li Senatör Graham, Cumhurbaşkanı Erdoğan İle Konuşmasında F-35'lere Değindiğini Belirtti

ABD'li Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, Birleşmiş Millet (BM) 74. Genel Kurulu kapsamında New York'a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ikili görüşme gerçekleştirdi.

F-35 KONUSU MASAYA YATIRILDI

Görüşmeyi değerlendiren Graham, Erdoğan ile Suriye'deki gelişmeleri ve F-35 programını ele aldıklarını ifade etti.

GÖRÜŞMENİN İYİ GEÇTİĞİNİ BELİRTEREK ŞUNLARI İFADE ETTİ:

"Türkiye'nin, Suriye'nin bir arada tutulması noktasında, Suriye'nin kuzeydoğusunda DEAŞ'a karşı ve (Beşşar) Esed'in askeri olarak kazanmaması için sağladığı destek vazgeçilmezdir. En önemlisi ise Türkiye, İdlib'de yaşayan 4 milyon insanın katledilmesini engelliyor. Türkiye ile daha stratejik bir ilişki kurma noktasında umutluyum; ayrıca Türkiye'nin F-35 programına geri dönmesi ve belki serbest ticaret anlaşması yapılması oldukça önemli. Türkiye sadece Suriye değil, tüm bölge için çok önemli bir müttefik."

Son Dakika gündem Haberleriiçin aşağı kaydırın.

İLİŞKİLİ İÇERİKLER

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR