ABD Orta Doğu saldırıları için servet harcadı!

ABD Donanması yetkilisi, Orta Doğu'da gemilere yönelik saldırıları engellemek için yaklaşık 1 milyar dolar harcandığını açıkladı. İşte detaylar...

16.04.2024-22:19 - (Son Güncelleme: 16.04.2024-22:19)

ABD, Orta Doğu'da gemilere yönelik saldırıları engellemek için görev yapmaya devam ederken, ABD Donanma Sekreteri Carlos Del Toro, ABD Donanması’nın son altı ay içinde Orta Doğu'daki ABD askeri ve ticari gemilerine yönelik "130'dan fazla doğrudan saldırıyı" engellemek için yaklaşık 1 milyar dolar harcandığını açıkladı.

“130’dan fazla saldırıya karşı koyduk”

Konuyla ilgili Del Toro, Senato Ödenekler Komitesi’nde yaptığı konuşmada "Son altı ay içinde ABD’ye ait Donanma gemilerine ve ticari gemilerine yönelik 130'dan fazla doğrudan saldırıya karşı koyduk. Bu karşı saldırılar için kritik önem taşıyan mühimmatlar Donanma için son derece önemli. Şu anda bir noktada yenilenmesi gereken 1 milyar dolara yakın mühimmatımız var. Dolayısıyla ek bütçede öngörülen 2 milyar doların üzerindeki kaynak, Donanmamız ve Deniz Piyadelerimiz için bu mühimmatları ikmal edebilmek ve son altı buçuk aydır sahip olduğumuz savunma tedbirlerini sağlamaya devam edebilmek açısından son derece kritik” ifadelerini kullandı.

(İHA)


Abdullah Şaşkın
abdullahsaskin@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal