ABD askeri, İsrail Büyükelçiliği önünde kendini ateşe verdi!

Gazze’de soykırım ilk gün ki gibi tüm acımasızlığıyla devam ederken, tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor. ABD'de Gazze için gerçekleştirilen bir protesto eylemi, dünyanın dikkatini çekti. Bir Amerikan askerinin İsrail'in büyükelçiliği önüne gelerek, "Artık İsrail'in suç ortağı olmayacağım" sözleriyle kendini ateş verip yakması uluslararası kamuoyunda tepkilere neden oldu.

26.02.2024-09:34 - (Son Güncelleme: 26.02.2024-17:43) ABD askeri, İsrail Büyükelçiliği önünde kendini ateşe verdi!

7 Ekim'de Hamas'ın silahlı kanadı Kassam Tugayları'nın saldırısı sonrasında Filistin'de sistematik olarak sivil halka saldıran İsrail, durmaya niyeti yok gibi görünüyor. Dün gece ABD'nin başkenti Washington'daki İsrail Büyükelçiliği binası önünde bir amerikan askeri kan donduran eylem hareketine geçti. 

Kimlik tespit edildi ancak kamuoyuyla paylaşılmadı!

Önce Twitch platformunda canlı yayın yapan amerikan askeri, üzerindeki üniformayla birlikte İsrail büyükelçilik binası önünde kendisini ateşe verdi. Askerin kimliği açıklanmazken, New York Times ve Washington Post'a konuşan yetkililer bu görüntülerle ordudaki askerin görüntüleriyle eşleştiğini aktardı.

‘‘Gazze'de yaşanan soykırıma suç ortağı olmayacağım!’’

ABD askeri İsrail Büyükelçiliği önünde kendini ateşe verdi

Görüntülerde, o ABD askerinin "Artık Gazze'deki soykırımın suç ortağı olmayacağım. Aşırı bir protesto eylemine girişmek üzereyim" dediği etraftan duyulduğu öğrenildi. Ayrıca defalarca "Özgür Filistin!" şeklinde bağırdığı da konuşulanlar arasında.

Hava kuvvetlerinde görev alıyor!

New York Times'ın haberine göre adamın videoda kullandığı isim -ki bu isim kamuyla paylaşılmadı- yapılan araştırmalar sonucu, Teksaslı aktif görevdeki bir Hava Kuvvetleri subayının LinkedIn hesabıyla eşleştiği görüldü. Hava Kuvvetleri'nden bir sözcü, adamın aktif görevde bir havacı olduğu kaydedildi.

ABD askeri İsrail Büyükelçiliği önünde kendini ateşe verdi

Yoğun bakımda!

Adamın kendini yaktığı videolar yayılmaya başlanırken, video kısa bir süre sonra platformun kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle yayından kaldırıldı. Hava Subayın, hastaneye kaldırıldığı ve yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındığı belirtilmişti. Son alınan bilgilere askerin hayatını kaybettiği öğrenildi.


Züleyha Koyunoğlu
zuleyhakoyunoglu@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal