826 arsa satışa çıkıyor! Türkiye'nin dört bir yanında yatırım fırsatları kapıda

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Başkanlığı, Türkiye genelinde 47 ilde, yatırım yapmak isteyenler için avantajlı koşullarla toplamda 826 muhtelif arsayı satışa çıkarıyor. Bu büyük çaplı satışta, 47 ilin merkezi noktalarında yer alan arsalar, yüzde 25 peşinatla ve 24 ay vadeyle alıcılarla buluşacak. Bakanlık, peşin ödemelerde yüzde 20 indirim avantajı sunarak yatırımcılara büyük bir fırsat sunuyor.

12.04.2024-16:58 - (Son Güncelleme: 12.04.2024-16:58) 826 arsa satışa çıkıyor! Türkiye'nin dört bir yanında yatırım fırsatları kapıda

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Başkanlığı, Türkiye genelinde 47 ilde, yatırım yapmak isteyenler için avantajlı koşullarla toplamda 826 muhtelif arsayı satışa çıkarıyor. Bu büyük çaplı satışta, 47 ilin merkezi noktalarında yer alan arsalar, yüzde 25 peşinatla ve 24 ay vadeyle alıcılarla buluşacak. Bakanlık, peşin ödemelerde yüzde 20 indirim avantajı sunarak yatırımcılara büyük bir fırsat sunuyor. 24-25-26 Nisan tarihlerinde saat 10:30'da gerçekleştirilecek müzayedelere online katılım da sağlanabilecek. Bu önemli etkinlik, yatırımcılara arz edilen arsalara dair online olarak teklif verme imkanı tanıyacak.


Talebin en yüksek olduğu iller arasında İstanbul, Ankara, Kahramanmaraş, Kırklareli, Konya, Mardin ve Mersin öne çıkıyor. Bu illerde konut, ticaret, sanayi ve idari tesis alanları niteliğindeki arsalar için yoğun bir talep bekleniyor. Yüksek taleple karşılanan illerde katılım için başvurular başladı. Ayrıca, 24-25-26 Nisan tarihlerinde yapılacak olan açık artırmalara internet üzerinden de emlakmuzayede.com.tr üzerinden teklif verilebilecek.


Vatandaştan şehir değerlendirmesi

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan iş adamı Veli Çelebi, "Şehrin içinde olmasa da, şehre yakın yerlerde arsa almak mantıklı bir yatırımdır" ifadelerini kullandı. 

Kırklareli ve İstanbul'da satışa sunulan arsaları satın almak isteyen Barış Yüksel ise, "İstanbul olmazsa eğer Kırklareli benim için ideal olacak. Arsaların konut minvalinde olması çok güzel. Şartlar uygun, peşin alırsam yüzde 25 hakkım olduğunu biliyorum. Arsam olursa ev sahibi olmak daha da kolaylaşır. Bu fırsatı değerlendirmek istiyorum" dedi.

Yalçın Güntekin ise, "Mersin ve Mardin'den arsa almak istiyorum. Arsa aldıktan sonra orada konut yapmam daha kolay olacak. Şartlar çok güzel, çok uygun. 24 ay vade tanınıyor. Çalışan biri olarak bu benim için çok büyük bir kolaylık olacaktır" şeklinde konuştu.


Bu satışların, Türkiye'nin dört bir yanında yatırımcılara sağladığı fırsatlar, ülke ekonomisi için önemli bir adım niteliği taşıyor.


Ceren Pekşen
cerenpeksen@haber365.com
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal