81 il içinde uyarı verildi! Türkiye karla karışık yağmura teslim olacak!

Bu sabah Meteoroloji'den son dakika uyarısı geldi. 81 ilde sağanak yağmur ve kar etkisini gösterecek. İstanbullular dikkat. Marmara'da kar yağışı beklenirken İstanbul ve kuzey illerde karla karışık yağmur bekleniyor. 5 günlük haritaya göre 81 ilde kuvvetli sağanak ve kar yağışı bekleniyor. Meteoroloji ayrıca 7 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı yayımladı.

21.12.2023-09:11 - (Son Güncelleme: 21.12.2023-18:02) 81 il içinde uyarı verildi! Türkiye karla karışık yağmura teslim olacak!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin güney, iç ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara'nın güneyi, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu (Karaman ve Çankırı dışında), Orta Karadeniz (Samsun dışında), Doğu Anadolu'nun batısı ile İstanbul, Tekirdağ, Yalova, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Giresun çevrelerinin aralıklı yağmur ayrıca sağanak yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu gece İzmir'in güneyi, Muğla ve Aydın'ın kıyı ilçelerinde, Kıyı Ege, Batı Akdeniz, Çanakkale'nin güneyi, Balıkesir, Manisa, Denizli, Uşak ve Kütahya çevrelerinde kuvvetli, Antalya çevrelerinde yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

Ege olumsuz şartlara karşı dikkat

Yağışların bu gece İzmir'in güneyi, Muğla ve Aydın'ın kıyı ilçelerinde, Kıyı Ege, Batı Akdeniz, Çanakkale'nin güneyi, Balıkesir, Manisa, Denizli, Uşak ve Kütahya çevrelerinde kuvvetli, Antalya çevrelerinde yer yer çok kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Rüzgar Karadeniz Bölgesinde etkili olacak

Rüzgarın Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile İç Anadolu'nun doğusunda kuvvetli (40 ila 70 km/saat), Batı ve Orta Akdeniz kıyılarında kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (50 ila 80, hamleli 90 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Bölgelerimize Göre Hava Durumu

MARMARA BÖLGESİ

Parçalı zamanla çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde güneybatısının, bölgenin güneyi ile Tekirdağ, İstanbul ve Yalova çevrelerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Çanakkale'nin güneyi ve Balıkesir çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

EDİRNE 3°C, 10°C Parçalı zamanla çok bulutlu

İSTANBUL 8°C, 12°C Parçalı zamanla çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

KIRKLARELİ 6°C, 13°C Parçalı zamanla çok bulutlu

KOCAELİ 7°C, 16°C Parçalı zamanla çok bulutlu

EGE BÖLGESİ

Parçalı zamanla çok bulutlu, Kıyı Ege ile bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu gece İzmir'in güneyi, Muğla ve Aydın'ın kıyı ilçelerinde, Kıyı Ege ile zamanla Manisa, Denizli, Uşak ve Kütahya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

A.KARAHİSAR 0°C, 6°C Parçalı zamanla çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

DENİZLİ 6°C, 11°C Aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

İZMİR 10°C, 16°C Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

MUĞLA 4°C, 10°C Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu gece saatlerinden itibaren il genelinde kuvvetli olması bekleniyor.

hava durumu

AKDENİZ BÖLGESİ

Yağışların Antalya'nın batısı ile Isparta ve Burdur çevrelerinde kuvvetli, Antalya merkez ve batı ilçelerinde yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesinin görüleceği tahmin ediliyor. Rüzgarın Batı ve Orta Akdeniz kıyılarında güneydoğu yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (50 ila 80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

ADANA 9°C, 18°C Parçalı ve az bulutlu, zamanla il geneli çok bulutlu

ANTALYA 14°C, 19°C İl merkezi ve batı ilçelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

HATAY 7°C, 14°C Parçalı ve az bulutlu, zamanla il geneli çok bulutlu

MERSİN 14°C, 19°C Parçalı ve az bulutlu, zamanla il geneli çok bulutlu

İÇ ANADOLU BÖLGESİ

Sabah saatlerinde Aksaray, Nevşehir, Niğde ve Kayseri çevrelerinin, öğle saatlerinden sonra Karaman ve Çankırı dışında bölge genelinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Rüzgarın bölgenin doğusunda güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (40 ila 70 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

Ankara -1°C, 9°C Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu

ESKİŞEHİR 0°C, 8°C Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu

KONYA 2°C, 8°C Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu

SİVAS -3°C, 5°C Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu

hava durumu

BATI KARADENİZ BÖLGESİ

Parçalı ve az bulutlu, zamanla bölge genelinin çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

BOLU 2°C, 11°C Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu

DÜZCE 3°C, 15°C Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu

KASTAMONU -1°C, 9°C Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu

ZONGULDAK 5°C, 14°C Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ

Zamanla bölge genelinin çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Ordu, Giresun, Çorum, Amasya ve Tokat çevrelerinin aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Rüzgarın yarın (Perşembe) bölgenin iç kesimlerinde güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (40 ila 70 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

ARTVİN 3°C, 11°C Parçalı ve az bulutlu

SAMSUN 11°C, 16°C Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu

TOKAT 2°C, 8°C Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu

TRABZON 8°C, 16°C Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ

Zamanla batısının çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Erzincan, Tunceli, Malatya ve Elazığ çevrelerinin aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ERZURUM -9°C, 4°C Parçalı ve az bulutlu

KARS -10°C, 4°C Parçalı ve az bulutlu

MALATYA -2°C, 7°C Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu

VAN -6°C, 6°C Parçalı ve az bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ

Zamanla kuzey ve batısının çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde kuzey ve doğusunda pus ve yer yer sis bekleniyor.

DİYARBAKIR -1°C, 10°C Zamanla parçalı ve çok bulutlu

GAZİANTEP 3°C, 10°C Zamanla parçalı ve çok bulutlu

MARDİN 4°C, 9°C Az bulutlu

ŞANLIURFA 6°C, 13°C Zamanla parçalı ve çok bulutlu

Züleyha Koyunoğlu
zuleyhakoyunoglu@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal