23 Nisan Hafta Sonu Sokağa Çıkma Kısıtlamasına Eklendi

İçişleri Bakanlığı, hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasına bu hafta 23 Nisan Cuma gününün de eklenerek 3 günlük sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağını bildirdi.

22.04.2021-10:07 - (Son Güncelleme: 22.04.2021-11:02)23 Nisan Hafta Sonu Sokağa Çıkma Kısıtlamasına Eklendi

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine ’23 Nisan Sokağa Çıkma Kısıtlaması’ konulu genelge gönderildi.

Genelgeye göre, hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasına bu hafta, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın resmi tatil olması sebebiyle Cuma günü de eklendi.

KISITLAMA PERŞEMBE SAAT 19.00'DA BAŞLAYACAK

Bu kapsamda bu hafta 3 gün olarak uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması 22 Nisan Perşembe saat 19.00'da başlayacak. 

Kısıtlama, 26 Nisan Pazartesi günü saat 05.00'te sona erecek.

10.00-17.00 ARASI MARKETLER AÇIK OLACAK

Hafta sonu 10.00-17.00 arası açık olan market, kasap, manav, kuru yemişçi ile seyahat kısıtlamasına dair esaslar 23 Nisan'da da birebir uygulanacak.

23 NİSAN’DA TÖREN VE KUTLAMARA TEDBİRLER 

TBMM, Anıtkabir ve Birinci Meclis'te gerçekleştirilecek tören ve kutlamalar dışında tüm il ve ilçelerde Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şu esaslara göre kutlanacak:

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yazısı doğrultusunda çelenk sunma törenleri fiziki mesafe koşullarına uygun şekilde asgari düzeyde katılımla gerçekleştirilecek. Çelenk sunma törenleri dışında kişilerin bir araya gelmesine neden olabilecek kutlama programları yapılmayacak. Bunun yerine Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın coşkusunu yansıtabilecek başta kolluk araçlarından oluşmak üzere araç konvoyları, ses, ışık ve havai ışık gösterileri, mobil araçlarla gösteriler ile çevrimiçi etkinliklere ağırlık verilecek.

TÖRENLERDE GÖREVLİ KİŞİLER KISITLAMADAN MUAF

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama törenlerinde görevli olan kişiler de tören ve kutlama programları süresi ile sınırlı olmak kaydıyla sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf tutulacak.


İLİŞKİLİ İÇERİKLER

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR