2023 evlilik kredisi ne zaman verilecek, şartları neler? Faizsiz 150 Bin TL evlilik kredisinden kimler faydalanacak?

Faizsiz evlilik kredisi hakkındaki gelişmeler takip ediliyor. Yeni evlenecek olan gençlere verilecek 150 bin liralık faizsiz kredinin ne zaman verileceğini öğrenmek isteyenler arama motorlarını meşgul ediyor. 2023 evlilik kredisi ne zaman verilecek, şartları neler? Faizsiz 150 Bin TL evlilik kredisinden kimler faydalanacak? gibi soruların yanıtları haberimizde…

19.10.2023-12:24 - (Son Güncelleme: 19.10.2023-17:13)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘’Yeni evlenen çiftlere Aile ve Gençlik Bankası'ndan karşılanmak üzere faizsiz kredi imkanı sunacağız" sözleriyle duyurduğu faizsiz evlilik kredisi hakkındaki gelişmeler takip ediliyor. AK Parti’nin konu hakkındaki düzenlemeyi yakında Meclis’in onayına sunması bekleniyor. Peki 2023 evlilik kredisi Ne Zaman verilecek, şartları neler? Faizsiz 150 Bin TL evlilik kredisinden kimler faydalanacak?

2023 evlilik kredisi ne zaman verilecek?

İlk kez evlenecek olan gençlere verilmesi planlanan 150 bin TL’lik faizsiz evlilik kredisi konusunda hükümetin hazırladığı düzenlemeyi gelecek hafta Meclis’e sunması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi "Seçim döneminde milletimize verdiğimiz sözlerden biri de hatırlayalım; Aile ve Gençlik Bankası’nın kurulmasıydı. Evlenecek gençlerin ekonomik açıdan desteklenmesini, evliliklerinin daha sağlam temeller üzerine inşa edilmesini amaçlayan projemizle ilgili çalışmalarımızı tamamladık. Önümüzdeki günlerde Cumhur İttifakı’ndaki ortaklarımızla Aile ve Gençlik bankasına dair kanun teklifini meclisimizin takdirine sunacağız. Bankaya gelir tesis etmek amacıyla doğalgaz, petrol, madenlerden elde edilen devlet gelirlerinin belli bir kısmını buraya aktaracağız. Banka gelirleri tesis edilene kadar öncelikle aile ve gençlere yönelik pilot projeleri hayata geçirecek, sonrasında bu projeleri yaygınlaştıracağız. Yeni evlenen çiftlere Aile ve Gençlik Bankası’ndan karşılanmak üzere faizsiz kredi imkanı sunacağız. Aile ve Gençlik Bankası gelirleri tesis edilene kadar bu uygulamayı pilot proje olarak Deprem bölgesinde başlatacağız. Genç depremzedelerimizin yuva kurmalarına yardımcı olacak bu önemli projemizin de hayırlı olmasını diliyorum" sözleri ile duyurmuştu. 

Evlilik Kredisi

Sabah’ın edindiği bilgiye göre, yeni evlenecek gençlere 150 bin liralık kredi faizsiz, ilk 2 yıl ödemesiz ve 5 yılda geri ödemeli olarak verilecek.

Yasa çıktıktan sonra uygulama ilk olarak depremin en fazla etkilediği Hatay, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Malatya illeri ile yine yıkımın fazla olduğu bazı ilçelerden başlayacak.

Evlilik kredisi ne kadar olacak, şartları neler?

150 bin TL evlilik kredisi iki yıl geri ödemesiz olarak yeni evlenecek çiftlere verilmesi bekleniyor.

Evlilik kredisi başvuru şartları henüz belli olmadı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı evlilik kredisinin detayları Meclis'e sunulacak kanun teklifi ile belli olacak.

Kürşat Muratcan Kılıç
kursat@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal