2 Kişide İngiltere Varyantı Tespit Edildi, 30 Kişi Karantinaya Alındı

Kastamonu Cide Devlet Hastanesi'nde danışma görevlisi olan Yusuf Türkoğlu ile ilçede esnaflık yapan Erkan Çakmak isimli 2 arkadaş, iki gün önce rahatsızlanınca hastaneye giderek koronavirüs testi yaptırdı.

04.05.2021-14:32 - (Son Güncelleme: 04.05.2021-14:32)2 Kişide İngiltere Varyantı Tespit Edildi, 30 Kişi Karantinaya Alındı

Açıklanan testlerinin sonucunda İngiltere varyantlı koronavirüs taşıdığı anlaşılan 2 arkadaş, evlerinde karantinaya alınarak tedavilerine başlandı.

KİMSE BU SALGIN BANA UĞRAMAZ DEMESİN

Sağlık durumlarının gün geçtikçe kötüye gittiğini belirten Yusuf Türkoğlu ile Erkan Çakmak, son durumlarını sosyal medyalarından açıklayarak temas kurdukları kişilerin önlem almalarını istedi.

Durum ile alakalı açıklamada bulunan Erkan Çakmak, ''Arkadaşım Yusuf'la birlikte kendimizi kötü hissedince test yaptırdık. Test sonuçlarımız maalesef İngiltere varyantlı pozitif çıktı. Yakın temas kurduğum herkesi arayarak bilgi verdim. Arkadaşım Yusuf ile birlikte sağlık durumumuz gün geçtikçe daha kötüye gidiyor. Kimse bu salgın 'bana uğramaz' demesin ve lütfen önlemini alsın'' diye konuştu.

Testleri pozitif çıkan 2 kişiyle temaslı olan 30 kişinin de önlem amaçlı evlerinde karantina altına alındığı öğrenildi.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR